64

Отмениха гол на Ботев и Лудогорец би с 1:0

Лудогорец победи  Ботев Пловдив с 1:0 в мача помежду им на "Хювефсрма Арена".  Пьотровски вкара в 65-ата минута, а реферът Иво Андреев и ВАР отмениха редовен гол на пловдивчани.

Попадение на Брахими в 15-ата секунда бе отменено заради спорно нарушение на Ману.

Още в десетата секунда на мача гостите вкараха топката във вратата на домакините. Елвис Ману открадна топката от Шоу и изведе Мохамед Брахими на чиста позиция, който успя да преодолее Серджио Падт.

След сигнал от ВАР съдията Иво Андреев прегледа ситуацията и прецени, че играчът на Ботев е извършил нарушение при отнемането на кълбото от халфа на "орлите" и голът бе отменен.

В 65-ата минута домакините откриха резултата. Хубава комбинация между фон Витри, Бърнард Текпетей и Якуб Пиотровски завърши с попадение на последния. Генев покри засадата.

Лудогорец - Ботев Пловдив 1:0

1:0 Якуб Пьотровски 65

ЛУДОГРЕЦ: 1. Падт, 16. Фон Витри, 3. Недялков, 32. Пластун, 4. Сисиньо, 6. Пиотровски, 23. Шоу, 95. Каули, 73. Рик, 37. Текпетей, 9. Тиаго

БОТЕВ: 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 18. Супрайен, 24. Хартъм, 3. Конате, 15. Ето’о, 22. Рабей, 10. Току, 7. Брахими, 28. Ману

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград

Съдия: Иво Андреев