Опариченият Ботев би безидеен Левски с 2:1

Ботев (Пд) удари Левски с 2:1 на стадиона в Коматево в един от най-любопитните мачове от началото на сезона в efbet лига.

В 6-ата минута сините претендираха за дузпа за игра с ръка на Генев, но реферът бе на друго мнение.

Цикарски изведе Атанас Илиев след пробив през центъра и голаджията не сбърка за 1:0.

Проблеми с феновете на Левски, които се сбиха помежду си. Полицията изважда от терена най-буйните.

Пет минути по-късно Илиев вкарва гол-близнак за 2:0, но този път пасът беше на Шоколаров.

Очакваното се случи - дузпа за Левски. Филипов наивно се вряза зад  Борислав Цонев, той само това чакаше, за да падне и реферът посочи бялата точка. Борислав Цонев не сбърка. Филипов сериозно трябва да се замисли изобщо полезен ли е за клуба с подобни левашки захождания.

Полувреме - 2:1. Ако Джонатан продължава с твърдите си влизания в центъра, Ботев може да остане с човек по-малко.

Ботев се окопаха на 30-ия метър. Разчитат съперника им да бърка и да не вкара.

Жълто-черните се нуждаят от капитана си Тодор Неделев, но той се е скрил вдясно на тъча и не играе.

65-а минута в игра за Левски се появява Стивън Петков.

Футболистите на Ботев удържаха резултата, но и съперникът им не показа, че е наясно как може да си тръгне без загуба от Коматево.

БОТЕВ (ПД) - ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Атанас Илиев 15, 2:0 Атанас Илиев 20, 2:1 Борислав Цонев 26-дузпа

БОТЕВ (ПД) (4-2-3-1): Георги Аргилашки, Джонатан, Станислав Работов, Виктор Генев, Филип Филипов, Мишел Еспиноза, Славчо Шоколаров, Станислав Шопов, Мите Цикарски, Тодор Неделев, Атанас Илиев

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Матео Стаматов, Стайн Спиерингс, Радослав Цонев, Насиру Мохамед, Борислав Цонев, Паулиньо, Найджъл Робърта