64

Обръщалка на Локо Пд - Хебър, Шейх попари домакините в 102-ата минута

Локомотив (Пловдив) загуби от Хебър с 1:2 в ранния съботен двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Главен съдия на "Лаута" бе Петър Кузев. Дузпа и гол за домакините бяха отменени от ВАР, а Лясков бе изгонен с червен картон.

Христо Иванов вкара първото попадение в мача в 10-ата минута. Бабакар Дион проби отдясно и центира в наказателното поле, Баи стреля, вратарят на Хебър Дебърлиев успя да избие неговия удар, но Христо Иванов не сгреши при добавката - 1:0.

Шанс за Локомотив в 27-ата минута. Лясков намери Христо Иванов  наказателното поле, той се сблъска със Сеско, но топката стигна до Евандро, чийто удар бе спасен от Дебърлиев.

Принудителна смяна в 27-ата минута. Христо Иванов е заменен от Мичи Нтелу.

В 35-ата минута Бабакар Дион се разходи между защитниците на Хебър. Никой не посмя да отнеме топката от нападателят, а той подаде към свободния Баи. Ударът на последния беше много неточен и премина над горната греда.

Две минути преди почивката гостите за първи път от началото на двубоя застрашиха вратата на Локомотив, но ударът на Георги Каракашев бе неточен.

На два пъти Марк-Емилио Папазов затрудни вратаря на Локо Томов, като вторият успешно. Стефан Цонков центрира и преотстъпеният от ЦСКА нападател с удар с глава възстанови равенството в 51-вата минута. Паскалев и Кандем проспаха центрирането, а вратарят Томов учудващо остана на голлинията.

Отменен гол на Димитър Илиев в 57-ата минута, ситуацията бе прегледана с ВАР и решението остава. След изпълнение на ъглов удар Хорхе Сегура стреля с глава и Димитър Илиев изпрати топката в мрежата, но нападателят бе в засада.

Отменена дузпа за Локомотив (Пловдив) в 61-вата минута. Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка на Георги Вълчев.И тази ситуация бе разгледана със системата за видеоповторение, като след прегледа главния съдия отмени своето решение.

В осмата минута от продължението Ангел Лясков получи втори жълт картон за неспортсменска проява.

В 102-ата минута Георги Вълчев изрита напред топката, за нея се пребориха Бастунов и Диаманка пред погледа на Евендро, а вратарят Томов така и не разбра какво се случва. В крайна сметка Диаманка прати топката в опразнената врата за 1:2.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ХЕБЪР 1:2

1:0 Христо Иванов 10, 1:1 Марк-Емилио Папазов 51, 1:2 Шейх Диаманка 90+12

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 6. Христо Иванов 21. Евандро, 10. Йоан Баи, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 99. Георги Каракашев, 24. Лазар Марин, 84. Стилиян Тисовски, 14. Олексий Збун, 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов;