Оборище спря лидера в Трета ЮФЛ с домакинско 0:0

Оборище не победи, но и не загуби от Миньор(Перник) в дербито на поредния кръг от Югозападната трета лига, завършило 0:0.

Мачът се игра при хубаво време и добър терен на стадион "Орчо войвода" в Панагюрище.

През първата част битката бе в средата на терена, а положенията пред двете врати липсваха.
В началото на второто полувреме Томислав Павлов шутира от 20 метра, но ударът му попадна в ръцете на вратаря Акалски.

В 54-та минута образцова атака отляво, преминала през Павлов и Милчев, изведе Калоян Йосифов на чиста позиция, но опитният Кирил Акалски с крак успя да спаси.
Домакините отговориха с удар в гредата на резервата Симеон Вешев в 66-та минута.
До края Миньор повече търсеше победата. В 69-та минута Христов шутира от границата на наказателното поле, но право във вратаря. При следващата атака Павлов пропусна към Милчев. Ударът на младока отново бе спасен от Акалски.
В 80-та минута Йосифов получи топката пред пеналта, но вместо да напредне би мигновено и сгреши.
В последните минути Миньор остана с човек по-малко, след като съдията Ивайло Стоянов - Сватбата вдигна два жълти картона на Павлин Чиликов.

Миньор води в класирането на групата с 4 точки пред преследвачите от Септември(Симитли) и Вихрен(Сандански), а Оборище е 6-ти.