Оборище надви с 1:0 Балкан

Ботевградчани записаха 4-то поред поражение

Оборище надхитри у дома гостуващия Балкан(Ботевград) и го победи с 1:0 в мач от 10-тия кръг на Трета ЮФЛ, игран на стадион "Орчо войвода".

Единствения гол в мача падна в 54-та минута, когато след центриране от корнер Мариян Ловков вкара с глава за 1:0.

Неумението на футболистите на Балкан да вкарват голове доведе тима от Ботевград до четвъртото поредно поражение в първенството на Югозападната трета лига.

В преобладаващата част от времето балканци бяха в половината на домакините, но така и не можаха да вкарат поне веднъж от многобройните изгодни положения. Пропуски направиха мнозина - Ясен Георгиев не можа да отбележи сам срещу вратаря, Петър Василев стори същото, с гола се разминаха и Ангел Ангелов и Йоан Маринов.

Обратно, съставеният от по-опитни играчи тим на домакините разчиташе на компактна игра, а след като поведе в резултата се ориентира на игра с контраатаки, които вещаеха опасности за гостуващата формация.

В крайна сметка до нов гол така и не се стигна и 3-те точки от мача останаха в Панагюрище.