64

Няма край! И Литва ни разкри - 3:1

Литва изненада България за 3:1 шестия ни мач от квалификациите за Световното първенство в Катар. Мачът се игра на изкуствения терен на стадиона на литовската федерация във Вилнюс.

Ласикас вкара след перфектна контра отляво в 14-ата минута. Новиковас проби и поднесе топката на крака на Ласикас, който не сбърка за 1:0

Димитър Илиев изпусна да вкара от дузпа в 14-ата минута, след като бившият вратар на Ботев Шеткус плонжира вдясно и улови топката с две ръце. След изпълнение на корнер, Петко Христов бе фаулиран в наказателното поле при борба за топка. Домакините бурно протестираха, но ВАР потвърди решението на съдията.

Кирил Десподов изпълни перфектно от пряк свободен удар, топката мина над стената и влетя в мрежата на домакините за 1:1 в 64-ата минута.

За две минути домакините ни нокаутираха. Черни вкара за 2:1 с мощен шут под гредата в 82-ата минута. 90 секунди по-късно отново Черних с глава и 3:1. Преди двата гола Вайткунас удари и греда.

ЛИТВА - България  3:1

1:0 Ласикас 18, 1:1 Кирил Десподов 64, 2:1 Вайткунас 82, 3:1 84

ЛИТВА: Шеткус, Вайткунас, Климавичиус, Шаткус, Баравякас, Сливка,  Мегелайтис, Черних, Новиковас, Ласикас, Лаукжемис

БЪЛГАРИЯ: Мартин Луков, Андреа Христов, Петко Христов, Валентин Антов, Васил Божиков, Петър Витанов, Кристиян Малинов, Георги Йомов, Тодор Неделев, Кирил Десподов, Димитър Илиев.

СЪДИЯ: Евгени Арановски (Украйна)
СТАДИОН: “LFF”, Вилнюс