61

Нов африканец от Русия дебютира с гол за Ботев Пловдив

Ботев продължава със селекцията в движение дори в края на първия дял от първенството. Мениджърският екип в Коматево отново реши да се довери на чужденец. Нигерийският нападател Уме Уме Емануел се появи в южния квартал и веднага бе картотекиран. Той излезе като титуляр за дублиращия тим и се отличи с гол, който донесе точката за втория отбор на "жълто-черните" с 1:1 при гостуването си на закъсалия в Б група тим на Созопол. Уме се разписа в 77-ата минута, а в самия край на първото полувреме ветеранът Диян Молдованов бе открил от дузпа.

Роденият през 2004 година Уме Емануел пристига от руския Виста, който е собственост на президента на Ботев Антон Зингаревич. Тимът обаче загуби лиценза си и повечето футболисти са свободни агенти, а на другите се търсят отбори за преотстъпване и продажба.

Миналата седмица изпълнителният директор на "жълто-черния" клуб Герман Чистяков каза, че се чака още един играч от Виста и вероятно е имал предвид именно Уме Емануел.

Междувременно с пълна сила продължава работата по терена на стадион "Христо Ботев". До петък ще бъде положен последният слой пясък, а през следващата седмица ще започне затревяването на игрището. Отоплителната система също е готова и остава да бъде свързана към ТЕЦ. Очаква се теренът да е готов за игра през месец март и ще бъде готов да посрещне мачове, ако бъде готова и останалата част от стадиона.