61

Неузнаваем Локомотив с първа загуба у дома след 1:3 срещу ЦСКА 1948

Локомотив Пловдив допусна първа загуба на собствен терен през този сезон, след като отстъпи с 1:3 срещу ЦСКА 1948. Поражението попречи на черно-белите да се изкачат на върха във временното класиране на А група. Тимът на Александър Томаш представи най-слабата си продукция през настоящото първенство и бе тотално надигран от противника, който се изкачи на първо място в таблицата. Отчайващо слаба бе играта в защита на целия тим на домакините, а головете станаха след наивни грешки на бранителите.

Над всички бе звездата на „червените“ Ивайло Чочев, който се отчете с два гола и една асистенция, за да донесе трите точки на тима на Любослав Пенев.

Голмайсторът на "червените" даде аванс на своя тим в 52-ата минута, когато овладя топката на гърди във вратарското поле и отблизо я прати в мрежата. Преслав Боруков изравни в 7 минути по-късно, когато се разписа с много техничен удар след подаване на Бирсент Карагарен. ЦСКА 1948 поведе отново в 67-ата минута, когато Джонатан засече топката в мрежата след центриране отдясно на Ивайло Чочев. Шест минути преди края на редовното време Чочев вкара втория си гол в мача, след като овладя топката след пас по тревата отляво от Джонатан и с удар с левия крак преодоля Хоркаш. Това бе гол №12 за Чочев през сезона.

С този успех ЦСКА 1948 излезе на върха във временното класиране на efbet Лига с 26 точки, докато Локо Пд остана на трето място с 22 точки в актива си.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ

КРАЙ НА МАЧА

84 - ГОООЛ! Ивайло Чочев наказа нова колективна грешка на черно-бялата защита и увеличи преднината на гостите до 1:3. Перейра пласира поредното си чудесно центриране в наказателното поле, а Ивайло Чочев се справи по перфектен начин, за да матира Хоркаш.
75 - Смяна в Локомотив. Джовани влезе вместо Дион.
67 - ГОООЛ! Джонатан Перейра отблизо отново извежда гостите напред. Чочев отправи брилянтен пас на задната греда, където Джонатан Перейра засече по перфектен начин.

64 - Смяна в Локомотив. Милош Петрович влезе вместо Тодор Павлов.
57 - ГООООЛ! Боруков вкара с глава топката в мрежата зад Наумов. Тъчреферът маркира засада, но сдлед преглеждане на ВАР попадението бе зачетено.
53 - ГОООЛ! Ивайло Чочев откри, след като се пребори за топката с Павлов и Паскалев.

47 - Боруков бе изведен сам срещу вратаря, но се размина с топката, а реферъг Ел Хатиб не реагира на искането му за дузпа.
46 - Смяна в Локомотив. Георги Каракашев влезе вместо Витанов.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
45 + 1 - Георги Русев вкара топката във вратата на Хоркаш, но гол не бе зачетен след разглеждане на ситуацията на ВАР.
43 - Матеус изчисти от самата голлиния влизащата във вратата топка след удар на Чочев.
40 - Александър Колев се пльосна театрално в пеналта и поиска дузпа, но след преглеждане на ситуацията на ВАР, реферът не му се върза на номера.
34 - Ивайло Чочев стреля от удобна позиция над вратата.
29 - Две страхотни спасявания на вратаря Даниел Наумов. Първо той отрази удар отблизо на Петър Витанов, а след това и на Димитър Илиев.
14 - Разбъркване пред вратата на ЦСКА 1948, но все пак "червените" изчистиха

5 - Александър Колев се строполи в наказателното поле, но не последва сигнал от съдията

1 - НАЧАЛО НА МАЧА
Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Да Силва, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 19. Александър Василев, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион, 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен

Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Христо Иванов, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Джовани Маркес, 33. Георги Каракашев, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев, 99. Радослав Кирилов

Резерви: 33. Генадий Ганев, 20. Ангел Бастунов, 58. Октавио, 39. Парвиз Умарбаев, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 17. Енрике Рафаел

Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Васимир Ел-Хатиб