64

Несебър заплете интригата на Югоизток след 3:2 със Спартак Пд

Спартак (Пловдив) загуби от Несебър с 3:2 като гост в дербито от ХХХ кръг на Трета лига – Югоизток. Така домакините се доближиха на 3 точки от кючукпарижани, които са лидер във временното класиране.

Несебър поведе в 19-ата минута.Кристиян Парашкевов засече с глава центриране от корнер.

„Делфините“ удвоиха аванса си в 34-ата минута. Центриране отдясно не бе изчистено от гостите, от което се възползва Антон Узунов, който отблизо прати топката в мрежата за 2:0.

В 53-ата минута Несебър вкара и трети гол -  Виктор Куев засече с глава центриране от фаул.

Спартак стигна до попадение в 64-ата минута също след центриране от фаул. Владимир Айтов засече топката с глава пред вратарското поле.

В 73-ата минута гостите върнаха се върнаха в мача, след като получиха дузпа. От бялата точка пък Венцислав Гюзелев бе точен за 3:2.

СПАРТАК: Милушев, Мехмедов, Айтов, Пройчев, Баринов, Петров, Цончев, Гюзелев, Лазаров, Радев РЕЗЕРВИ: Чумпов, Спасов, Ал. Стойчев, Маргаритов, Петков, Милев, В. Стойчев, Пламатаров, Чаушев

XXXI кръг, резултати: Загорец - Карлово 2:1, Розова долина - Локомотив II (Пловдив) 5:2, Карнобат - Димитровград 0:3, Куклен - Сливен 2:1, Родопа Смолян - Съединение 1:0, Марково - Асеновец 3:2, Несебър - Спартак Пловдив 3:2, Саяна (Хасково) - Ямбол 5:0, Берое II (Стара Загора) - Созопол 3:2, отев II Пловдив - Секирово 0:0