61

Наполи и Барса завъртяха 1:1, Порто шокира Арсенал с гол в края

Наполи и Барселона завъртяха гросмайсторско реми 1:1 в първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига. Роберт Левандовски откри резултата в 60-ата минута на "Диего Марадона", а в 76-ата минута Виктор Осимен изравни. Така двата отбора оставиха развръзката за реванша в Испания на 12 март.

Каталунците бяха по-добри в течение на мача, като изпуснаха две-три добри възможности за гол. Партенопеите погледаха по-смело към вратата на Марк-Андре тер Стеген едва след попадението на нигериеца. Срещата беше дебютна за новия треньор на италианския шампион Франческо Калцона, който застана начело на отбора по-малко от 48 мача преди срещата.

Порто пречупи Арсенал с гол в добавеното време и взе аванс в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига. Двата отбора изнесоха страхотна битка в средата на терена, като не успяха да стигнат до попадение до четвъртата минута на продължението, когато Вандерсон Галено вкара гол-шедьовър, с който донесе успеха на „драконите“. Ответният двубой между Арсенал и Порто на стадион „Емиратс“ е на 12 март от 22:00 часа.