Националният тим на България(U-19) завърши с победа на турнира в Хърватска

С хеттрик на нападателя на Левски Мартин Петков юношеският национален отбор на България до 19 г. победи с 3:2 връстниците си от Саудитска Арабия и завърши успешно участието си на четиристранния приятелски турнир в Хърватска.

След почивката за "трикльорите" в игра влезе централният защитник на Хебър Томислав Папазов.

Преди този мач възпитаниците на Ангел Стойков бяха регистрирали почетна загуба от домакините с 2:3 и категорично 3:0 над Индонезия.

В последния двубой българите владееха инициативата и можеха да се поздравят с доста по-категорична победа. „Лъвчетата“ поведоха в 32-рата минута, след като Бауренски изведе Петков сам срещу вратаря и нападателят на „сините“ не сгреши. Саудитска Арабия изравни малко след почивката от дузпа, но България бързо си върна преднината с точен изстрел на Мартин Петков също от бялата точка. В 65-тата минута съперникът отново възстанови равенството, но пак Петков донесе успеха на юношите ни в 78-мата минута.

През октомври на състава на Стойков предстои участие в Елитния квалификационен кръг на европейското първенство, където България е в една група с отборите на Испания, Белгия и Северна Македония.

Съставът на България: 23. Иван Дичевски, 2. Александър Ганчев, 4. Християн Петров (52 – 19. Томислав Папазов), 14. Георги Александров, 5. Йоан Бауренски, 6. Павел Георгиев (45 – 7. Станислав Шопов), 18. Димитър Стоянов (60 – 13. Кольо Станев), 15. Мартин Атанасов (60 – 22. Петър Караангелов), 20. Емил Колев (45 – 21. Денислав Ангелов), 8. Александър Тодоров, 9. Мартин Петков.