64

Локо Пловдив с втора поредна победа, отнесе с 2:1 Славия навън

Локомотив (Пловдив) поеди Славия с 2:1 в мама помежду им от 25 кръг на Първа лига на стадиона в "Овча купел". Евандро вкара в 41-ата минута след ужасяваща грешка на вратаря Светослав Вуцов. Тони Тасев изравни в 70-ата минута с глава,  а две по-късно Димитър Илиев отново изведе Локо напред за 1:2.

Шанс за Локомотив в 19-ата минута. Евандро стреля от пряк свободен удар, топката тупна пред Вуцов, отби се от рамото на вратаря и излезе на сантиметри в корнер.

35 минута! Напрежение пред вратата на Томов. Томбак проби отдясно и от аутлинията центрира, топката бе избита и попадна у Иван Минчев, който с левачката разтресе гредата. В опит да играят с топката Владимир Николов и Тодор Павлов се сблъскаха.  В резултат - голмайсторът на Славия е с превръзка на главата.

Четири минути преди почивката Локомотив поведе в резултата. Евандро получи пас отляво на атаката, незнайно защо излезлият далеч напред вратар на Славия Вуцов се опита да изчисти топката, но тя мина под крака му. За Евандро не бе проблем да я вкара в опразнената врата. Чедно защо Вуцов бе на големия пеналт, след като имаше двама негови съотборници около Евандро.

Славия се добра до изравняване в 70-ата минута. Добрев подаде отдясно към Томбак, който центрира и Тони Тасев с глава прати топката за 1:1.

Само 120 секунди по-късно Локо отново излезе напред в резултата. След разбъркване в пеналта, топката стигна до стоящия около точката на дузпата Димитър Илиев. Той без проблеми я прати в десния долен ъгъл на вратата, пазена от Вуцов.

Славия - Локомотив (Пловдив) 1:2

0:1 Евандро 41, 1:1 Тони  Тасев 70, 1:2 Димитър Илиев 72

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 55. Ивайло Марков, 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов;

ЛОКОМОТИВ: 81. Христиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 5. Тодор Павлов, 71. Оливер Камдем, 17. Мартин Райнов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело;