За Марица морето не е до колене, 1:2 за Несебър

“Марица” допусна домакинска загуба с 1:2 от “Несебър” в мач от първия пролетен кръг в Трета лига - Югоизточна група. “Жълто-сините” владееха трайно топката и контролираха двубоя, като допускаха и някои грешки при отиграванията си. Гостите се бранеха организирано през целия мач, като тази тактика в крайна сметка им донесе успех.

Срещата бе официален дебют за Илиян Йорданов с екипа на “Марица”. От състава на маричани за този мач липсваха наказания Димитър Мичков и все още невъзстановения Джунейт Узунов,

Първата част мина изцяло под диктовката на футболистите от “Марица”, които се бяха трайно настанили в половната на “Несебър”. Гостите сигнаха до наказателното поле на пловдивчани едва три пъти за цяло полувреме, но именно те откриха резултата.

В 13-та минута състезателите от крайморския град стигнаха до корнер, а след неговото изпълнение последва удар, който бе париран от Илия Николов. Топката попадна в ПатрикПопов, който от 2 метра я довкара и откри. След гола маричани редяха атака след атака към вратата на “Несебър”, които се бранеха добре. Йордан Пейчинов и Костадин Дяков последователно не успяха да преодолеят вратаря Марио Исаков, а Тодор Тимонов опита да изравни директно от корнер, но стражът отново се намеси успешно.

Олджай Алиев също можеше да изравни с удар от дъгата на наказателното поле, но Исаков изби в корнер.

В 26-та минута Милен Танчев с глава изравни след центриране от корнер на Тодор Тимонов и асистенция на Йордан Пейчинов.

Втората част не се различаваше почти по нищо от първата. Гостите от Несебър се бранеха, като се опитваха да се възползват от пространствата в противниковото поле чрез редки контраатаки. Домакините стигнаха до 4-5 голови ситуации, но не успяха да реализират. Даниел Спасов напредна отдясно в 50-та минута и стреля добре, но вратаря изби в корнер.

В 58-та минута Айкут Янъков стреля на сантиметри покрай вратата от подобна позиция. В 71-та минута след контра атака Илия Николов изби удар на Даниел Бенчев. Минута по-късно пак Даниел Спасов можеше да даде преднина на “Марица”, но ударът му бе неточен. малко поо-късно Милен Танчев с левия крак стреля над вратата, а в 77-та минута нов удар на Даниел Спасов отново бе избит от вратаря Исаков в корнер.

Треньорът на пловдивчани Борислав Караматев опита още да изостри атаката на водения от него тим, като замени защитника Димитър Аврамов с нападателя Георги Георгиев, а Мартин Анастасов замени в средата на терена Христо Янчев. При втората си по-опасна контра гостите стигнаха до втори гол в 79-та минута. След грешка в средата на терена поседва триходово разиграване пред наказателното поле и с диагонален удар отляво Стоян Вълчев направи 1:2. До края на срещата на два пъти Костадин Дяков, Милен Танчев и Олджай Алиев се озоваваха в изгодни позиции, но не успяха да изравнят.

В следващия кръг, след седмица, възпитаниците на Борислав Караматев гостуват на коравия тим на “Свиленград”.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов, Илиян Йорданов, Димитър Аврамов (Георги Георгиев), Христоя Янчев (Мартин Анастасов), Милен Танчев, Айкут Янъков, Костадин Дяков, Тодор Тимонов - капитан, Олджай Алиев. Резерви: Горан Гръблев, Денис Палков, Иван Мицев, Александър Параматаров, Георги Иванов. Треньор: Борислав Караматев

НЕСЕБЪР: Марио Исаков, Николай Дамянов, Али Алиев (Христомир Златинов), Симеон Баев (Петър Зелямов), Димитър Попов - капитан, Патрик Попов (Руслан Господинов), Даниел Бенчев, Стоян Вълчев, Кристиян Бешев, Иван Христов, Георги Йорданов. Резерви: Благовест Димитров, Никола Гавов, Давид Досев. Треньор: Васил Банов

ЖЪЛТИ КАРТНОНИ: Илия Николов, Илиян Йорданов, Айкут Янъков (Марица); Николай Дамянов, Георги Йорданов (Несебър)
Съдийски състав: ГС: Мустафа Шефкет, АС: Владимир Хубенов и Юсуф Караали, 4-ти

съдия: Павел Драганов - Кърджали, Делегат: Никлай Генков - всички от Кърджали
стадион “Марица” - 300 зрители

ТРЕТА ЛИГА - ЮГОИЗТОЧНА ГРУПА, резултати - 18 кръг:

Гигант (Съединение) - Левски (Карлово)....................0:0
Розова долина (Казанлък) - Загорец (Н.Загора).....3:2 (3:0)
Созопол (Созопол) - Атлетик (Куклен)........................2:2 (0:0)
Борислав (Първомай) - Димитровград......................2:0 (2:0)
Марица (Пловдив) - Несебър..........................................1:2 (1:1)
Миньор (Раднево) - Карнобат.........................................0:0
Черноморец 1919 (Бургас) - Сокол (Марково).......2:0 (2:0)
23 февруари 2020 г., неделя, 14:00 ч / XVIII кръг:
Хасково 1957 - Ямбол 1915..............................................0:3 сл.
Родопа (Смолян) - Свиленград 1921

1. Созопол (Созопол)                  18   13   3   2   35:8    42
-------------------------------------------------------------------
 2. Марица 1921 (Пловдив)               18   13   1   4   42:14   40                [1 0 0  1:0  3]
 3. Загорец (Нова Загора)                  18   13   1   4   49:15   40                [0 0 1  0:1  0]
 4. Черноморец 1919 (Бургас)           18   11   2   5   29:18   35
 5. Гигант (Съединение)                     18   10   3   5   26:18   33
 6. Розова долина (Казанлък)            18    9   3   6   38:28   30
 7. Миньор (Раднево)                         18    7   8   3   26:13   29                [1 0 0  2:0  3]
 8. Свиленград 1921 (Свиленград)     17    9   2   6   25:15   29                [0 0 1  0:2  0]
 9. Борислав 2009 (Първомай)          18    7   2   9   28:32   23                [1 0 0  2:0  3]
10. Несебър (Несебър)                      18    7   2   9   21:25   23 [-]            [0 0 1  0:2  0]
11. Левски (Карлово)                         18    5   5   8   17:21   20
12. Родопа Смолян (Смолян)             17    5   3   9   20:30   18 [+]
13. Атлетик (Куклен)                           18    5   2  11   17:30   17                [1 0 0  3:1  3]
14. Сокол (Марково)                          18    5   2  11   18:47   17    [*]         [0 0 1  1:3  0]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15. ФК Ямбол 1915 (Ямбол)                18    4   3  11   16:37   15 [+]
16. Димитровград 1947                      18    3   3  12   13:48   12
17. Карнобат (Карнобат)                     18    2   5  11   15:33   11
18. ФК Хасково 1957 (Хасково)           18    6   4   8   23:26   22    [*] Изваден