Ботев на осминафинал с разгром над Оборище

Ботев се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България с разгромна победа 4:0 над Оборище в Панагюрище. Канарчетата си го изкараха над аматьорите от бунтовното градче за неудачите в първенството. Това бе първи успех за тях след два месеца суша. С два гола за победата се отчете дебютиралият Салиф Сисе. Снажният таран се разписа в 69-ата и 78-ата минути. Преди това Димитър Тонев бе открил в 9-ата минута, а в 28-ата Атанас Илиев бе удвоил.

Домакините живнаха в началото на втората част, когато осъщствиха и лек натиск. Съдията можеше да отсъди дузпа в 53-ата минута, когато Илиев удари в главата Ивайло Аврамов. Малко след това, притиснат от Милко Георгиев, Маркиньос Педросо с глава удари левия дирек на своята врата. След това обаче канарчетата взеха нещата отново в свои ръце и стигнаха до изразителния успех с четири безответни гола.
КРАЙ НА МАЧА!

78 - Сисе покачва на 0:4 с втория си гол в мача.
73 - Двойна смяна в Ботев. Атанас Чернев и Иван Василев влизат вместо Маркиньос и Илиев.
69 - Салиф Сисе се разписа в дебюта си с гол за 0:3.

64 - Нов шанс за Панагюрище. Тачев бе оставен непокрит в малкия пеналт, но стреля с глава слабо в Георгиев.
63 - Смяна в Ботев. Салиф Сисе ще дебютира за канарчетата, след като влезе на мястото на Тодор Неделев. Капитанската лента пое Филипов.
59 - Защитата на Ботев отново се пропука, притеснен от играч на домакините, Маркиньос с глава удари левия дирек на собствената си врата.
55 - Съдията компенсира като измисли жълт картон за рутинно нарушение в центъра на Станислав Работов.
53 - Домакините поискаха дузпа, след като Атанас Илиев удари с крак по главата Ивайло Аврамов. Реферът прецени, че няма нарушение.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
30 - Илиев излезе сам срещу Гумиеро, но прехвърли и вратата.
28 - Атанас Илиев с глава покачва на 0:2. Нападателят засече с глава на първа греда центриране на Неделев от корнер.

25 - Втора греда на Атанас Илиев. Вратарят Гумиеро отрази силния удар на излезлия срещу нежо Илиев.
14 - Удар с глава на Илиев от 3 метра мина над рамката.
13 - Вратарят Гумиеро отрази опасен удар от фаул на Неделев.
9 - ГОООЛ! Димитър Тонев откри, след като оползотвори отличен пас на Атанас Илиев.

2 - Вихрено начало на Ботев с пропуснати две чисти положения в рамките на 7 секунди. Първо вратарят Гумиеро отрази удар от близо на Тодор Неделев, а след това Атанас Илиев нацели гредата.

ОБОРИЩЕ: Хуго Гумиеро, Стенислав Георгиев, Никола Мицански, Ивайло Аврамов, Улисес Дос Сантос, Иван Великов, Мариян Ловков, Елидиано Маркес, Милко Георгиев, Васил Тачев, Даниел Васев;
Старши треньор: Ненко Наплатанов

БОТЕВ: Янко Георгиев, Мите Цикарски, Филип Филипов, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Маркиньос Педросо, Димитър Пройчев, Мишел Еспиноса, Димитър Тонев, Тодор Неделев, Атанас Илиев;
Старши треньор: Петър Пенчев