Лудогорец и смешни съдии биха Локо в Разград ВИДЕО

Локомотив загуби с 1:2 гостуването си на Лудогорец при престъпно съдийство на варненската бригада начело с Драгомир Драганов. Това бе първо поражение за черно-белите от девет кръга насам, но с изявите си те напълно заслужиха френетичната подкрепа на уникалната агитка. Пловдивчани направиха много добър мач, но пропуски и реферски грешки ги лишиха поне от точка в Делиормана. Драганов и особено помощникът му Александър Атанасов направиха фрапиращи люхове и в двете посоки, а накрая бавеха времето в полза на домакините, за да им съхранят крехката преднина. Те не зачетоха по един редовен гол на двата отбора, спряха голова атака на разградчани, а Драганов не даде и чиста дузпа за гостите.
Лудогорец и Локо направиха отличен за стандартите ни двубой, достоен за позициите им в таблицата. Първото полувреме бе значително по-добро и в него паднаха трите попадения. След почивката делиорманци предимно рушаха играта, подпомагани от съдийската бригада на Драгомир Драганов. Черно-белите бяха с доста отслабена защита, от която отсъстваха твърдите титуляри Стивън Езе и Дейвид Малембана. Вместо тях до Диниш Алмейда играха Милош Петрович и Йосип Томашевич.
Още във втората мина Ален Ожболт вкара топката в мрежата на домакините. Тъчреферът Александър Атанасов обаче маркира несъществуваща засада. Малко след това Димитър Илиев бе изведен на чиста позиция, но вратарят Пламен Илиев парира удара му, а Томашевич не успя да направи резултатна добавка. Логичното стана в 11-ата минута, когато Ожболт с удар от границите на пеналта откри с мощен шут в долния ляв ъгъл на Илиев. Бирсент Карагарен малко след това пропусна да удвои от чиста позиция като от близо би във вратаря Илиев.
Пловдивчани не успяха да задържат преднината си 240 секунди по-късно Лудогорец изравни. Марселиньо със страхотен диагонален шут прати топката в горния ляв ъгъл на Мартин Луков.
Последваха много силни минути за Локо, а в 30-ата минута Георги Илиев с удар от движение разтресе гредата зад Илиев.
Лудогорец вкара втори гол в 32-ата минута след грешка на Томашевич и Луков. Защитникът върна неориентирано към вратаря, който пък не излезе навреме и Лукоки вкара второто попадение, оказало се победно за домакините.
Лудогорец видимо се върна назад през втората част като заложи на сигурни разигравания. В 69-ата минута Сисиньо спъна в пеналта Томашевич, но реферът Драганов се наведе нагло на разградчани и не свири кристално чиста дузпа. За компенсация в 84-ата минута не зачете гол за Лудогорец, заради измислена засада, маркирана от безхаберният байрактар Атанасов.

КРАЙ НА МАЧА
90 - Ще се играят още 4 (четири) минути добавено време.
89 - Жълт картон за Аралица.
84 - Моци вкара топката във вратата на Локо, но гол не бе зачетен, заради маркирана засада. Смяна в Лудогорец - Швиерчок влезе вместо Кешеру.
83 - Един Бахтич влезе вместо Цветанов за Локо.
74 - Смяна в Лудогорец. Излиза Марселиньо, влиза Дяков. При излизането си Марселиньо бе декориран с жълт картон.
69 - Реферът Драгомир Драганов грубо ощети Локо. Йосип Томашевич бе спънат в пеналта от Сисиньо, но Драганов не посмя да свири дузпа.
68 - Втора смяна в Локо. Аралица влезе вместо Георги Илиев.
62 - Смяна в Локо. Уирис влезе за мястото на Умарбаев.
60 - Жълт картон за Димитър Илиев за спречкване с Моци.
49 - Опасна атака на Локомотив Пловдив. Сисиньо изчисти в корнер, след като Ожболт опита да намери съотборник в наказателното поле на Лудогорец.
46 - Удар на Анисе, но ударът, който беше ниско по тревата не намери целта.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
45 - Жълт картон за Стефан Баджи.
44 - Центриране на Томашевич в наказателното поле на Лудогорец, Григоре се справи със ситуацията.
32  - Лукоки извежда Лудогорец напред - 2:1! Йосип Томашевич върна лошо топката, която бе поека от Кешеру и след паса му Лукоки прати топката във вратата на Луков.

30 - Георги Илиев нацели напречната греда на вратата на Лудогорец, след елегантно изпълнение
23 - Вратарят на Лудогорец спаси и изпусна топката, но след това я хвана в краката на Ожболт.
22 - Кешеру пропусна сам срещу Луков като би встрани от рамката.

15 - ГОООЛ! Марселиньо изравни. Бразилският национал на България опъна мрежата зад Мартин Луков със страхотен шут от границите на пеналта.

14 - Карагарен пропусна да удвои. Той бе изведен очи в очи с Илиев, но би в него.

11 - ГОООЛ! Ален Ожболт изведе Локомотив в резултата! Словенецът се разписа, след като пое отбита топка от защитник и я прати в долния ляв ъгъл на Илиев.

6 - Локо пропусна уникален шанс да поведе. Ожболт пусна към Димитър Илиев, вратарят Илиев изби, но Томашевич не успя да вкара.
3 - Скандално! Спряха с измислена засада голова атака на Локо. Ожболт бе изведен сам срещу вратаря Пламен Илиев, но тъчреферът Александър Атанасов размаха байряка преди Ожболт да вкара топката в мрежата.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Неусиано Гусмао, Абел Анисе, Драгош Григоре, Стефан Баджи, Клаудиу Кешеру, Козмин Моци, Марсело Коща, Вандерсон, Джоди Лукоки

Локо: Мартин Луков, Динис Алмейда, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Георги Русев, Димитър Илиев, Ален Ожболт