На ЖИВО: Лудогорец II - Хебър 3:2(КРАЕН)

Домакините от Лудогорец II победиха с 3:2 Хебър в мач от 9-тия кръг за първенство на Втора ПФЛ. Хеттрик за домакините направи Димитър Митков. Той се разписа най-напред в 8-та минута, като бе точен от 11-тия метър. Митков направи 2:0 в 48-та, а само 180 секунди по-късно доведе своите до класическа преднина - 3:0. В 73-та минута Тодор Чаворски върна едно попадение от дузпа, а в продължението на мача младежкият национал на Хебър Томислав Папазов фиксира крайното 3:2.

Първият удар в срещата бе за Лудогорец, но опитът на Цветослав Петров бе извън рамките на вратата на Хебър.

В 17-ата минута Владислав Найденов стреля опасно към вратата на Хебър, но Александър Любенов отрази.

До края на първата част Хебър получи няколко добри възможности да възстанови равенството от пряк свободен удар, но пазарджиклии не успяха да се възползват.

Край на първото полувреме: Лудогорец II води с 1:0.

Начало на второ полувреме:

В 48-та минута Митков направи 2:0 за домакините, а само 180 секунди по-късно пак той доведе своите до класическа преднина - 3:0.

Пазарджиклии се активизираха в следващите минути и отправиха два експресни удара към вратата на Дамян Дамянов.

Жак Пехливанов и Димитър Законов стреляха опасно, но неточно за да вкарат.

"Орлетата" отвърнаха с удар на Димитър Илиев, но стражът на хебърци се справи успешно.

В 73-та минута Тодор Чаворски върна едно попадение от дузпа 3:1.

Последва опит на Ивайло Лазаров, който бе отразен от стража на "орлетата".

В последните 20 минути Хебър играе доста по-добре, но има малко време за да се върна в мача.

В продължението на мача Томислав Папазов фиксира крайното 3:2 с първия си гол за Хебър.

Срещата започна в 17 часа на стадиона в спортен комплекс "Гнездо на орли" в Разград започна

Треньорът на хебърци е направил общо 6 промени в стартовия състав на пазарджиклии в сравнение с мача за купата срещу Загорец преди 4 дни.

Хебърци са с резервния си сив екип, домакините играят в традиционния за тях зелен.

Русенецът Ивелин Занев е главен съдия на мача в Разград. Асистенти на Занев по тъчлиниите са Мирослав Симеонов от Варна и  Владимир Ташков от Русе. Като четвърти съдия се изявява друг варненец - Калоян Цветков. Търновецът Тихомир Боболов играе ролята на съдийски наблюдател.

Стартов състав на Лудогорец II: 69. Дамян Дамянов, 34. Бранимир Костадинов, 38. Владислав Найденов, 75. Петър Генчев, 52. Тихомир Димитров, 72. Ерол Дост, 82. Иван Йорданов (к), 58. Димитър Илиев, 50. Цветослав Петров, 81. Димитър Митков, 51. Илкер Будинов

Стартов състав на Хебър: 95. Александър Любенов(к), 29. Тодор Гочев, 22. Ивайло Тодоров, 91. Томислав Папазов, 24. Цветелин Тонев, 19. Георги Каракашев, 20. Жак Пехливанов, 10. Красимир Илиев, 26. Мартин Вълчинов, 77. Октай Хамдиев, 15. Живко Петков