В първия ден на локдауна се случи нещо невиждано в пловдивското дерби

Локомотив вкара шест безответни гола на Ботев в пловдивското дерби от 14 кръг на efbet лига, играно в първия ден на локдауна. За първи път в историята на това единоборство черно-белите печелят с 6 гола разлика. Предишните две най-убедителни победи бяха 7:3 и 4:0.

Преди началото на двубоя на трибуна "Спортклуб" бе издигнат транспарант за Диего Марадона

Във втората минута гостите сбъркаха при изнасянето на топката. Карагарен овладя и проби одясно. Бирсент пусна топката по земя в наказателното поле, където Момчил Цветанов я прати във вратата за 1:0.

Мачът става кошмарен за Ботев, след като пускат втори гол в 9-ата минута. Диниш Алмейда бележи. Умарбаев центрира от пряк свободен удар, Алмейда се извиси над всички в наказателното поле и с глава вкара за 2:0.

Дузпа за Локомотив в 25 минути. Наказателният удар дойде след левашка грешка на Филипов. Минчев му отне топката, а защитникът го фаулира в наказателното поле. Димитър Илиев застана зад топката и с безупречно изпълнение вкара за 3:0.

Георги Минчев бележи в 28-ата минута. Нападателят овладя топката пред наказателното поле, завъртя се и с мощен удар вкара четвърти гол за своя отбор - 4:0.

38 минута! Първа добра възможност за Ботев! Неделев получи топката от Тонев и нанесе удар. Луков изби, кълбото стигна до Илиев, който също стреля, но вратарят на "смърфовете" улови.

Ботев остават с 10 човека на терена, след като Джонатан получи втори жълт картон (първият в 30-ата минута).

71-ва минута! Илич със страхотно изпълнение вкара за пети път топката във вратата. Халфът проби до границата на наказателното поле и нанесе удар. Топката рикошира във Филипов и влезе неспасяемо в мрежата - 5:0.

Георги Минчев проби отляво, справи се с Филипов и намери резервата Николаев, който на празна врата вкара за 6:0 в 79-ата минута.

Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив 6:0

1:0 Момчил Цветанов 2, 2:0 Диниш Алмейда 9, 3:0 Димитър Илиев 25-дузпа, 4:0  Георги Минчев 28, 5:0 Кристиян Илич 71, 6:0 Николай Николаев 79

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев-к, Георги Минчев

БОТЕВ: Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Джонатан Перейра, Мите Цикарски, Маркиньос Педросо, Мишел Еспиноза, Славчо Шоколаров, Димитър Тонев, Тодор Неделев-к, Атанас Илиев