64

Локомотив Пловдив излъга Арда за 1:0 с гол на Петър Андреев

Локомотив Пловдив победи Арда с 1:0 в мача помежду им от шести кръг на Първа лига. Петър Андреев се разписа в 68-ата минута след пас на Джовани. 300 секунди по-късно Станислав Иванов вкара гол, но след сверка с ВАР попадението бе отменено.

В 7-ата минута Димитър Илиев стреля над вратата при изпълнение на фаул. В 10-а минута Димитър Илиев намери Джовани, който показа страхотна техника и стреля силно с левия крак по диагонала, но топката премина над напречната греда. В тази минута феновете на Локомотив извадиха транспарант в подкрепа на привържениците на Динамо Загреб от фракцията Bad Blue Boys, задържани в Гърция заради убийството на фен на АЕК.

Арда отговори чрез Преслав Боруков в 19-ата минута. Той размина Хорхе Сегура, но опитът му да насочи топката към далечния ъгъл бе несполучлив.

Две минути преди почивката първо сериозно положение в мача. Центриране отдясно на Матеус поднесе топката на главата на Димитър Илиев, но той я прати на сантиметри покрай десния дирек на вратата, пазена от Анатолий Господинов.

Локомотив стигна до гол чрез резервата Петър Андреев в 68-ата минута. Младокът отбеляза гол малко след появата си. Джовани отне топката и организира бърза контраатака, при която подаде в коридор към набралия скорост Андреев. Нападателят нанесе мощен удар в долния ляв ъгъл на вратата и не остави никакви шансове на Анатолий Господинов за намеса.

В 73-а минута Арда стигна до изравнително попадение, но то не бе зачетено. Станислав Иванов беше изведен зад гърба на защитата, след което преодоля Динко Хоркаш и успя да реализира на опразнената врата. Положението бе разгледано с ВАР, като се оказа, че крилото е бил в положение на засада.

Локомотив Пловдив - Арда 1:0

1:0 Петър Андреев 68

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Да Силва, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 44. Ангел Лясков, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани Бариани, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 9. Георги Минчев;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов;

СЪДИЯ: Станимир Тренчев

СТАДИОН: "Локомотив", Пловдив