Локо блъсна челно Левски с 2:0

Локомотив Пловдив удари Левски с 2:0 в първи мач от полуфиналите за Купата на България на стадиона в "Лаута". Димитър Илиев вкара в 23-ата минута. Янис Каргас сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Илиев, който с шут в близкия ъгъл и след неумела намеса на Миятович вкара за 1:0.

Бирсент Карагарен удвои преди почивката. Домакините организираха отлична атака отляво. Томашевич се включи в атака, полчи пас от Умарбаев, прехвърли излезлия Миятович, а за Карагарен остана най-лесното.

ЛОКОМОТИВ - ЛЕВСКИ 2:0

1:0 Димитър Илиев 23, 2:0 Бирсент Карагарен 45

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71.Мартин Луков, 20.Милош Петрович, 25.Лукас Масоеро, 61.Динис Алмейда, 34.Петър Витанов, 50.Йосип Томашевич, 9.Бирсент Карагарен, 10.Парвиз Умарбаев, 16.Лукас Салинас, 14.Димитър Илиев, 77.Анте Аралица
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Дейвид Малембана, 4.Акинсола Акиниеми, 13.Миховил Клапан, 44.Николай Николаев, 7.Момчил Цветанов, 23.Доминик Малонга
Треньор: Бруно Акрапович

ЛЕВСКИ: 1.Милан Миятович, 6.Ивайло Найденов, НО .Холмар Ейолфсон, 19.Йоанис Каргас, 4.Иван Горанов, 70.Мартин Райнов, 23.Хали Тиам, 40.Стайн Спиерингс, 99.Станислав Иванов, 17.Найджъл Робърта, 9.Дени Алар

Резерви: 27.Георги Георгиев, 10.Франко Мазурек, 14.Филипе Нашименто, 29.Станислав Костов, 77.Илия Юруков, 79.Мартин Петков
Треньор: Петър Хубчев