61

Плах Локомотив загуби с 0:3 гостуването си на "Левски" в Подуяне

Локомотив Пловдив загуби с 0:3 гостуването си на "Левски" в дербито на 19-ия кръг в българското първенство. Кристиан Димитров в 14-ата минута, Уелтон в 42-ата минута и Рикардиньо в 86-ата минута от дузпа вкараха за домакините.

В 3-ата минута Бабакар Дион удари гредата зад вратаря Пламен Андреев.

Уелтон в 6-ата минута пропусна да вкара след подаване на Жереми Петрис.

Страхотен диагонален удар на Бабакар Дион в 10-ата минута, Андреев с мъка изби.

ГОООЛ! Кристиан Димитров с глава засече в мрежата на родния си отбор топката след центриране от корнер и слаба намеса на вратаря Динко Хоркаш в 14-ата минута.

ГОООЛ! Уелтон в 42-ата минута удвои, след като напредна по крилото и с диагонален удар матира Хоркаш. Преди това обаче реферът Валентин Железов не маркира нарушение срещу Христо Иванов.

Две минути след старта на второто полувреме Дарлан падна в наказателното поле след съприкосновение с Мартин Паскалев и съдията Валентин Железов посочи бялата точка. След това обаче арбитърът беше привикан на монитора да разгледа ситуацията със системата ВАР и в крайна сметка отмени първоначалното си решение, след като се видя, че защитникът на Локо Пд играе с топката преди да закачи бразилския футболист на Левски.

В 58-ата минута Евандро комбинира с Джовани точно пред дъгата на наказателното поле и стреля, но високо над вратата на Андреев.

ГОООЛ! В 86-ата минута Рикардиньо от дузпа направи разликата класическа. Реферът Валентин Железов посочи бялата точка за удар с ръка на Лео Сена срещу Рикардиньо. Железов бе извикан на ВАР от Волен Чинков и посочи бялата точка, но не отчете, че преди това Рикардиньо дръпна за фланелката Сена. Той обаче не сметна за нужно да покаже картон на Сена, с което показа колко спорно е отсъждането му. При аналогична ситуация в пеналта на "Левски" фен №1 на Лудогорец не реагира.

90 + 3 - Реферът Железов мазно замълча и не показа никакъв картон за просташко ритане с бутоните на Чандъров в опорния крак.