Локо на финал за Купата! Чака Ботев или ЦСКА ВИДЕО

Локомотив се класира за втори пореден път за финала на Купата на България след 0:0 на реванша срещу Левски. Черно-белите ще защитават трофея благодарение на победата с 2:0 в първия мач на Лаута. Те ще спорят за отличието на 1 юли срещу победителя от сблъсъка ЦСКА - Ботев, които играят утре вечер на Българска армия. Двубоят на Герена беше последен в кариерата за капитана на сините Живко Миланов, който напусна родния си стадион разплакан и под заслужените аплодисменти на публиката.

Под непрекъснатия дъжд в Подуяне железничарите дадоха здрава битка на домакините и успяха да удържат нулевото равенство. Те имаха своите положения през първото полувреме, най-чистото от които пропиля Бирсент Карагарен.

През втората част черно-белите неоправдано се върнаха назад и можеше да бъдат наказани. Те обаче имаха невероятен вратар в лицето на Мартин Луков. Бившият юноша на Левски буквално отчая домакините със серия от уникални спасявания след удари на Найджъл Робърта и Станислав Иванов.

Домакините все пак успяха да вкарат топката в мрежата на Луков, но реферът Никола Попов не зачете гол, а отсъди нарушение в атака на Янис Каргас срещу Диниш Алмейда.

90 + 1 - Топката влиза във вратата на Локо, но гол не е зачетен, заради отсъдено нарушение на Каргас.
89 - Спасяване на Луков.
88 - Мартин Луков спасява удар от близо на Робърта.
87 - Здравко Димитров влидза вместо Станислав Иванов.
84 - Карагарен пропусна да открие.
81 - Жълт картон за Карагарен.
76 - Жълги картони за Миланов и Цветанов.
75 - Доминик Малонга влиза вместо Аралица, който получава жълт картон за бавене.
72 - Втора смяна в Локо. Момчил Цветанов влиза вместо Умарбаев.
68 - Смяна в Локо. Акиниемие влида вместо Салинас.
65 - Найджъл Робърта от 2 метра би в Луков.
65 - Станислав Иванов от 5 метра пропуска.
64 - Вратарят Луков спаси Локо след удар с глава на Паулиньо.
62 - Жълт картон за Петър Витанов.
51 - Мачът е подновен.
48 - Реферът Никола Попов прекъсва временно мача, заради хвърлена димка от агитката на Левски.
46 - Две смени в Левски. Найджъл Робърта и Мартин Райнов влизат вместо Франко Мазурек и Стайн Спиърингс.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
43 - Локо пропусна златен шанс. Петрович намери Карагарен непокрит в пеналта, но вратарят Георги Георгиев успя да спаси.
29 - Левски изпълни два последователни корнера, но без опасност за Луков.
24 - Левски пропусна първата чиста възможност в мача. Станислав Иванов излезе сам срещу Луков, но би встрани.
22 - Стайн Стиърингс не успя да догони топка в пеналта и удари Луков.
16 - Димитър Илиев намери Анте Аралица в пеналта, но нападателят не успя да уцели топката.
15 - Четвърт час от началото на мача двата отбора още не са отправили удар към вратите.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Левски и Локомотив Пловдив ще опраделят тази вечер първия финалист в турнира за Купата на България. Черно-белите имат добра преднина от два чисти гола след мача на Лаута. Наставникът на пловдивчани Бруно Акрапович направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с този от двубоя срещу Славия в събота. На мястото на Акинсола Акиниеми влиза изтърпелия наказание Милош Петорвич. Акрапович отново реши да пусне като титуляр Анте Аралица, който направи много пропуски при загубата от белите.

На вратата за Локо започва Мартин Луков, а пред него тройката защитници ще е Лукас Масоеро, Петрович и Диниш Алмейда. По фланговете ще действат Бирсент Карагарен и Йосип Томашевич. В халфовата линия Акрапович ще разчита на Петър Витанов, Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас, а нападателният тандем ще бъде Димитър Илиев и Аралица.