64

Ботев Пловдив изпусна да бие страхлив Левски на "Герена"

Скандално решение отмени дузпа за пловдивчани

Левски и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в най-интересния двубой от XVII кръг на efbet Лига. Цунами вкара с глава в 18 минута, а Бароан изравни в 54-ата. Дузпа за "жълто-черните" бе угоднически отменена от ВАР в 60-ата минута

Откровено нарушение за червен картон на футболист на домакините срещу Антоан Бароан в 8-ата минута не направи впечатление нито на рефера Никола Попов, нито на ВАР копоите.

Домакините поведоха в резултата в 18-ата минута след центриране от корнер, засечено в пеналта от непокрития Цунами, който прати топката в мрежата зад Ханкич.

Минута след почивката Ивелин Попов изведе Акере отдясно, на той не успя да намери непокрития пред големия пеналт  Бароан. Навярно, защото му се наложи да подава със слабия си десен крак.

Антоан Бароан изравнява резултата след ювелирен пас на Ивелин Попов в малкия пеналт. Французинът мушна топката между краката на Пламен Андреев за 1:1 в 54-ата минута. Наложи се двеминутно изчакване на радостта на Бароан, докато от ВАР потвърдят редовността на попадението.

Дузпа за Ботев в 60-ата минута. На ъгъла на пеналта Карабельов игра първи с топката и Патрик-Габриел Галчев го фаулира. Антоан След поредна намеса на ВАР рефера Драганов и преглед на ситуацията от Никола Попов се стигна да отмяна на дузпата заради "несъществуващ" контакт между футболистите, а такъв имаше.

Страхотен шут на Ивелин Попов от 20-ина метра, но Пламен Андреев изби в корнер в 72-ата минута.

Греда за Рикардиньо в 78-ата минута, който прати топката в левия дирек на вратата, пазена от Ханкич.

Левски - Ботев Пловдив 1:1

1:0 Цунами 18, 1:1 Антоан Бароан 54

Левски: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев, 10. Асен Митков, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 88. Марин Петков, 97. Асими Фадига.

Ботев (Пловдив): 1. Хидайет Ханкич, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето'о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев.