НА ЖИВО: Хебър разгроми Нефтохимик(Бургас)

Хебър разгроми Нефтохимик(Бургас) с 6:0 в мач от 8-мия кръг на Втора ПФЛ, който се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. В стартовия състав на гостите са двама бивши играчи на Хебър - Ивайло Лазаров и Димитър Законов.

Равностойно начало на мача.

7-ма минута: Първа опасност. Емануил Манев проби по десния фланг и центрира в наказателното поле на гостите, но ударът с глава на Александър Бастунов излезе в аут.

12-та минута: Хубаво слизане на Георги Търтов отляво завърши с ниско подаване към Живко Петков, чийто удар обаче беше блокиран от бранител на гостите.

Начални 15 минути на открит футбол. Бургазлии поглеждат често към вратата на Хебър, но засега атаките им се разбиват в зоната на 30-тия метър от вратата на Петър Дебърлиев.

18-та минута: Изненадващ удар на Евгени Игнатов от 20 метра, но стражът на гостите внимаваше и изби в корнер.

20-та минута: Зверска тупалка на Олег Димитров от 25 метра. Топката профуча страховито в аут.

Натискът на Хебър се засилва.

23-та минута: ГОООООООЛ! Хебър повежда с 1-0! Олег Димитров завърши с мощен удар от десетина метра хубава атака на домакините по десния фланг.

32-ра минута: ГОООООООЛ! Хебър вече води с 2-0 на Нефтохимик. Октай Хамдиев проби защитата на Нафтата и достави перфектен пас на Живко Петков, който от движение изпрати топката в далечния ъгъл на Марин Орлинов.

34-та минута: Първа възможност за гостите, но Петър Дебърлиев изби в корнер шут на Калоян Стефанов.

39-та минута: ГОООООООЛ! Живко Петков отново е в прегръдките на съотборниците си! Той завърши с точен удар магнетична контра на домакините, минала през Евгени Игнатов и Октай Хамдиев.

40-та минута: ГОООООООЛ! Евгени Игнатов прави резултата 4:0. Гостите са в нокаут!

Три минути добавено време на първото полувреме.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

Четворна смяна в Хебър. От игра излизат Томислав Папазов, Евгени Игнатов, Олег Димитров и Октай Хамдиев, които са заменени от Тодор Чаворски, Георги Каракашев, Мартин Вълчинов и Иво Михайлов.

49-та минута. Опасен удар на Тодор Чаворски от двайсетина метра. Вратарят на гостите изби в корнер.

Смяна и в Нефтохимик. Даниел Иванов е заменен от Ростислав Данчев.

Проливен дъжд се изсипва над стадион "Георги Бенковски".

58-ма минута: ГООООООЛ! Георги Каракашев покачи на 5:0 в полза на Хебър.

Нова смяна в Хебър. Жак Пехливанов заменя Александър Бастунов.

64-та минута: ГОООООЛ! Емануил Манев бележи за 6-0 след хубава асистенция на Тото Чаворски.

След шестия гол темпото на игра видимо спадна. Хебър ще доиграе мача с човек по-малко, тъй като Емануил Манев напусна играта заради контузия, а Николай Митов изчерпа петте си смени.

Стартов състав на Хебър: Петър Дебърлиев, Томислав Папазов, Радослав Терзиев , Мартин Михайлов, Георги Търтов, Александър Бастунов, Олег Димитров, Евгени Игнатов(к), Емануил Манев, Октай Хамдиев, Живко Петков

Гл. съдия: Геро Писков(София)

Асистенти: Мартин Венев(София), Тодор Вуков(Самоков)
Четвърти съдия: Венцислав Митрев(София)
Делегат на БФС: Огнян Златков(Пловдив)
Съд. наблюдател: Илко Топалов(Рудозем)