Локото пак ликува! След драма с дузпи, купата остана в Пловдив

Локомотив Пловдив излъга с 5:3 ЦСКА след дузпи във финала за Купата на България на Националния стадион "Васил Левски". Така за втора поредна година трофеят ще се появи на терасата на кметството под тепетата утре.

Редовното време и продълженията приключиха при 0:0 и битката за трофея се реши след удари от бялата точка.

Треньорът на Локото Бруно Акрапович направи гениален ход като смени титулярния вратар Мартин Луков с Илко Пиргов в 120-ата минута. Известният като дузпаджия резервен страж хвана удара на Али Соу, а съотборниците му бяха безпогрешни и в петте удара от 11 метра. Победното попадение беше на Момчил Цветанов, който също влезе като резерва.

До драмата с дузпите се стигна след предпазлива игра и на двата тима.  В първия четвърт час тимът на Локомотив стоя по-добре на терена.

Евандро се измъкна отляво, но не можа да уцели топката с десния крак в 16-ата минута.

Луков спаси удар с глава на Занев след изпълнение на корнер в 42-ата минута.

Второто полувреме започна с многобройни нарушения. Мачът бе временно прекъснат в 55-ата минута заради димки от сектора на червените.

Енрике с глава би в Луков след страхотен пробив по дясното крило на Турицов в 72-ата минута

Кабаков даде 8 минути продължение заради димките, но пак нищо.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 19. Турицов, 26. Антов, 11. Занев, 18. Мазику, 6. Пинто, 15. Малинов, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 20. Петрович, 25. Масоеро, 61. Алмейда, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Илиев, 77. Аралица