Локо срещу ЦСКА за Купата, пловдивският финал се размина

Пловдивският финал за Купата на България няма да се повтори тази година. Ботев загуби с 0:2 реванша срещу ЦСКА след плаха продукция в Борисовата градина. Така настоящият носител на трофея Локомотив ще излезе на 1 юли срещу армейците.

Червените откриха резултата в 19-ата минута след добра атака на скорост отдясно. Кери изведе Турицов, който центрира остро към Соу. Таранът не улучи топката, но тя се отклони в крака на закъснелия да го покрие Иван Бандаловски и влетя в мрежата на Георгиев.

ЦСКА реши изхода на сблъсъка в 54-ата минута, в която вкараха втори гол. Соу комбинира с Тиаго, озова се сам срещу Георгиев и хладнокръвно преодоля вратаря Янко Георгиев, който и на реванша блесна със серия спасявания, отървали гостите от разгром.

Канарчеатата дадоха битка на домакините, но се отчетоха само с една греда на Неделев в началото на второто полувреме. Жълто-черните бяха много далеч от миналата пролет, когато на този стадион успяха да прекършат армейците и да стигнат до финала. Единственият светъл лъч на гостите бе играта на 17-годишния Станислав Работов. Единадесетокласникът от Раковски изкара мача почти без грешка, а в края показа на батковците си как се поема отговорност и негов шут от 35 метра за малко да изненада вратаря на ЦСКА Густаво Бусато.

90 - Жълт картон за Кристиян Малинов.
84 - Смяна в Ботев. Терзиев влезе вместо Балтанов.
75 - Работов стреля от 35 метра встрани.
72 - По една смяна в ЦСКА и Ботев. Жеферсон влиза вместо Евандро при червените. Барбоса вместо Тонев при канарчетата.
64 - Поредно спасяване на Янко Георгиев. Този път след изстрел на Греъм Кери
60 - Смяна в Ботев. Станислав Шопов влезе вместо Бурбано.
58 - Янко Георгиев спаси силен шут на Малинов.
56 - Смяна в ЦСКА. Стефано Белтраме влиза вместо Тиаго.
54 - ГОООЛ! Али Соу покачва на 2:0 след асистенция на Тиаго.
51 - Малшанс за Ботев. Неделев от фаул нацели гредата.
49 - Евандро нахлу в пеналта, но не намери непокрития Али Соу.
48 - Ботев пропусна златен шанс за изравняване. Филипов намери непокрит в пеналта Тонев, но той стреля в аут.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 - Георгиев спаси отново вратата на Ботев, след като отрази топовен шут на Кери.
42 - Иван Бандаловски предотврати втори гол във вратата на Ботев. Първо Янко Георгиев спаси удар на Брадли Мазику, а след това Бандаловски самоотвержено се хвърли в краката на Кери.
29 - Янко Георгиев спасява страхотен шут на Евандро в долния десен ъгъл. След корнера топката попада на главата на Соу, но ударът му минава над вратата.
24 - Първи удар за Ботев. Александър Тонев обаче изкара топката извън стадиона.
19 ГОООЛ! Иван Бандаловски си отбелязва автогол и открива резултата за домакините. След центриране на Греъм Кери Али Соу не успя да засече топката, но тя се удари в крака на Бандаловски и влезе в долния ляв ъгъл на вратаря Янко Георгиев.
12 - Антонио Вутов е с разкървавена глава след сблъсък с Валентин Антов.
3 - Лъчезар Балтанов ликвидира опасност пред вратата на Ботев. Нищо опасно след изпълнения корнер.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

ЦСКА:  Густаво Бусато, Рубен Пинто, Греъм Кери, Евандро, Петър Занев (к), Кристиян Малинов, Брадли Мазику, Иван Турицов, Али Соу, Тиаго, Валентин Антов

Ботев Пд: Янко Георгиев, Лазар Марин, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Филип Филипов, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов (к), Тодор Неделев, Фабио Бурбано, Александър Тонев, Антонио Вутов