64

И без Неделев за Ботев морето е до колене, победа на "Тича"

Ботев (Пловдив) победи Черно море с 2:1 в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. "Жълто-черните" играха половин час с човек по-малко заради глупав втори жълт картон на Ннади.

Красиан Колев изведе Ботев напред в в 7-ата минута, а Сула изравни в 17-ата. Пет минути след почивката Ботев поведе с 1:2 след попадение на Уме Емануел.

Гостите поведоха в 7-ата минута. Красиан Колев направи двойно подаване с Антоан Бароан и от удобна позиция порази "моряците" за 0:1.

В 17-ата минута паритетът беше възстановен. Велислав Василев пусна хитро подаване за Васил Панайотов. Капитанът на Черно море опита подаване за Атанас Илиев, ала Виктор Генев протегна крак, за да предотврати точно това. За жалост на защитника кълбото отиде в краката на дебнещия Мазир Сула, който от няколко метра нямаше как да сгреши.

Греда за Ботев в 37-ата минута. Колев центрира от фланга, Уме Емануел стреля, но Дюлгеров изби в корнер. След изпълнението му Виктор Генев прати с глава топката в напречната греда.

Пет минути след почивката Ботев отново излиза напред в резултата. Уме Емануел се пребори отдясно за топката с Виктор Попов и ударът му прати топката в обратния ъгъл на вратата, пазена от Дюлгеров за 1:2

Ботев остава с 10 човека след втори жълт картон на Точукво Ннади, който задържа на центъра съперник и получи втория си жълт картон в мача. Треньорът на "жълто-челните" Бруно Балтазар също получи жълт картон за бурна реакция след изгонването на Ннади.

В 73-ата минута реферът Ел Хатиб отсъди дузпа за Черно море за игра с ръка на Генев. След сверка с ВАР бе отсъден ъглов удар.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ (ПД) 1:2

0:1 Красиан Колев 7, 1:1 Мазир Сула 17, 1:2 Уме Емануел 50

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев;

БОТЕВ: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 31. Уме Емануел