64

Ботев с категорично 5:0 срещу Царско село ВИДЕО

Ботев (Пловдив) победи Царско село с 5:0 в контрола на стадиона в Коматево. Четири от попадне ията паднаха след почивката, когато на терена за гостите излязоха юношите.

Брахими бе изведен отлично през центъра и вкара топката в мрежата, но реферът Гидженов отмени попадението в 7-ата минута заради засада.

В 15-ата минута Аргилашки извади Ботев. Вратарят парира в корнер удар на Пулиезе (бивш играч на Локо Пд) след бърза контра на Царско село.

Миг гениалност на Тодор Неделев в 29-ата минута. Халифът промуши топката през краката на защитник и с десния крак пробва удар от 15-ина метра, но вратарят Дерменджиев изби топката над гредата в корнер.

В ответната атака Йорданов открадна топката от Чернев, но не успя да отправи сносен удар към вратата.

Брахими атакува по лявото крило, пусна топката по земя успоредно на малки пеналт, там Кавдански прати топката в мрежата след опит да я изчисти в 39-ата минута - 1:0 за Ботев.

Тодор Неделев прави 2:0 с великолепен прехвърля удар с десния крак в 54-ата минута.

Реда Рабей бележи трети гол с добавка след удар отдясно на Маркиньос и спасяване на вратаря Загорски в 66-ата минута.по същия начин Рабей вкара за 4:0 в 70-ата, а в предната атака Брахими прати топката в напречната греда след удар с глава.

И Маркиньос се разписа за 5:0 в 82-ата минута, засичайки отблизо пас на Мертенс.

Ботев - Царско село 5:0

1:0 Мартин Кавдански 39-автогол, 2:0 Тодор Неделев 54, 3:0 Реда Рабей 66, 4:0 Реда Рабей 70, 5:0 Маркиньос 82

БОТЕВ: 1. Георги Аргилашки (46 - 13. Хидайет Ханкич) , 4. Виктор Генев, 3. Па Конате (46 - 7. Маркиньос) , 8. Тодор Неделев (64 - 30. Лъчезар Балтанов) , 26. Мохамед Брахими (75 - 20. Пламен Цончев), 10. Емануел Току (64 - 28. Тодор Неделев), 15. Джеймс Етоо (79 - 19. Нади Точукву) , 17. Николай Минков (46 - 6. Дилан Мертенс) , 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей (75 - 77. Мунир Ал Бадавин) , 27. Атанас Чернев (46 - 25. Станислав Работов)

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 7. Маркиньос, 6. Дилан Мертенс, 28. Филип Филипов, 30. Лъчезар Балтанов, 25. Станислав Работов, 20. Пламен Цончев

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Иван Дерменджиев, 21. Матео Лукарели, 3. Мартин Кавдански, 44. Николай Николаев, 2. Пиере Зебли, 93. Валентино Пулиезе, 6. Хари Денков, 7. Лукас Мартинс, 11. Андрей Йорданов, 13. Реди Каса, 10. Венцислав Христов