Канарчетата биха Ботев Враца от гол пасив на полувремето

Ботев Пловдив удари Ботев Враца с 3:2 първи мач от група Б на втората осмица в Първа лига.

В 13-ата минута Ботев (Пд) стигна до гол, който бе отменен заради засада на Станислав Шопов. Тодор Неделев изведе чудесно младока зад гърба на защитата, но Шопов беше зад линията на защитата с около метър.

В 16-ата минута обаче се стигна до гол, но в другата врата. Гостите от Враца поведоха в резултата с гол на Венцислав Керчев, а до попадението се стигна след изпълнение на ъглов удар от Петър Атанасов.

Ботев изравни 3 минути след почивката. Тодор Неделев се възползва от грешка на вратаря Митов и възстанови равенството.

Центриране от корнер бе отклонено от Марин, заблуди Керчев, който в опита си да изчисти топката я прати в мрежата на собствения си тим за 2:1 в 57-ата минута.

Влезлият на смяна Валери Домовчийски изравни резултата в 70-ата минута с удар отблизо. Домакините претендираха за засаза, но неоснователно.

В 83-ата минута Тодор Неделев зарадва публиката на "жълто-черните" в Коматево с красив гол. Осмицата на Ботев стреля мощно с левия си крак от границата на наказателното поле, а Митов не успя да отрази шута.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 3:2
0:1 Венцислав Керчев 16, 1:1 Тодор Неделев 47, 2:1 Венцислав Керчев 57-автогол, 2:2 Валери Домовчийски 71, 3:2 Тодор Неделев 82

БОТЕВ (ПД): Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Фабио Бурбано, Александър Тонев

БОТЕВ (ВР): Христо Митов, Ангел Лясков, Атанас Зехиров, Венцислав Керчев, Даниел Генов, Доминик Янков, Илия Миланов, Петко Ганев, Петър Атанасов, Христо Златински, Чавдар Ивайлов

СЪДИЯ: Г. Николов