Ботев разказа играта на Берое за 3:1, Тервел Пулев с жълто-черна фланелка

Ботев удари Берое с 3:1 в Битката за Тракия от последния мач за годината на двата отбора. За първи път след завръщането си в елите през 2011 година жълто-черните имат пет поредни победи. Любопитното е, че домакините от Ботев започнаха мача с 11 българи в стартовия си състав. Късмет за жълто-черните е, че вместо Николай Киров, начело на зелените от Стара Загора се оказа Димитър Димитров (Херо).

Тодол Неделев вкара в 9-ата минута с уникален прехвърлящ удар почти от центъра след грешка на вратаря на Берое Гошев.

В нормален холивудски стил, в 33-ата минута на трибуните на Коматево се появи Тервел Пулев. Боксьорът получи в дар жълто-черна фланелка, която той моментално облече за кеф нва феновете по трибуните.

Александър Цветков изравнява след изпълнение на корнер. Кристиан Димитров изчисти с глава вместо отново в корнер, към точката за дузпа. Там Александър Тонев закъсня и не затвори Цветков, който с плътен удар изравни - 1:1.

В началото на второто полувреме в игра за Ботев влиза Фернандо Виана на мястото на травмирания Вутов. Лазар Марин също напусна терена заради проблеми, а вместо него в игра е Джонатан Перейра.

Неделв пас към Виана, който с глава продължи към Александръ Тонев. Нападателят не сбърка и с удар по земя в обратния ъгъл, направи 2:1 в 55-ата минута.

Слави Шопов подаде надясно към Неделев, той проби в пеналта, стреля с левия крак, топката рикошира в десния страничен стълб и за Шопов не бе проблем с добавка да покачи на 3:1 в 62-ата минута.

Димитър Тонев влиза на мястото на Слави Шопов (81 минута).

Педро Еуженио получава втори жълт картон (84 минута) и е изгонен. Рубен Бригидо хвърли топката в тялото на Тодор Неделев и той също вижда жълтия цвят на картоните на Ивайло Стоянов. И за капак Сватбата показва жълт картон и на Неделев. Определено не е на нивото на кума си Георги Кабаков.

Ботев - Берое 3:1

1:0 Тодор Неделев 9, 1:1 Александър Цветков 45, 2:1 Александър Тонев 55, 3:1 Слави Шопов 62

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Станислав Шопов, Антонио Вутов

Берое: Душан Перниш, Педро Еуженио, Яя Меледже, Иван Бандаловски, Ахмед Туба, Александър Василев, Рубен Бригидо, Александър Цветков, Георги Ангелов, Ибрахима Конте, Мартин Камбуров