Монтана се върна в А група, Дунав изпадна ВИДЕО

Монтана се завърна в А група след разгромна победа с 4:1 над Дунав. Тимът от града край Огоста е вторият нов член на елита, а русенци изпаднаха във втория ешелон. ЦСКА 1948 влезе директно като лидер във втория ешелон.

Головете за Монтана отбелязаха Владимир Айтов, Тони Тасев, Николай Минков и Атанас Илиев. През целия двубой Дунав игра по-слабо, а мачът беше под въпрос, след като играчите от Русе се колебаеха дали да пътуват заради неизплатени заплати.

Айтов откри резултата в 28-ата минута. Той се разписа с глава след центриране от фаул на Тасев.

Малко преди почивката Тасев отбеляза второ попадение за "Монтана". Нападателят получи хубаво подаване от Николай Цветков, финтира вратаря и се разписа на празна врата.

След почивката Николай Минков вкара в 69-ата минута с хубав изстрел от далечно разстояние. Tаранът Атанас Илиев вкара в 82-ата минута.

Крайният резултат оформи Фернандо Кавалканте в 87-ата минута. Той се възползва от неточност в защитата на "Монтана" и реализира почетен гол за "Дунав".

В събота във втория бараж един срещу друг се изправят "Царско село" и "Септември" (София).