61

Много слаб Локомотив отнесе тройка от "Левски"

Неузнаваемо слаб Локомотив отнесе класическа загуба с 0:3 в домакинския мач срещу Левски. Рикардиньо, Ивелин Попов и Филип Кръстев вкараха за сините. Бившият капитан на националния отбор обаче хвърли петно върху феърплея, тъй като тръгна по просташки начин да дразни публиката на трибуна Бесика, за което бе декориран с жълт картон.

С тази загуба черно-белите останаха на шесто място и загубиха дори теоретични шансове да се придвижат напред в класирането.

Преди мача със ставане на крака бе почетен осемдесетия рожден ден на треньорската легенда на Локо Атанас Драмов. Феновете на трибуна Бесика разпънаха специален транспарант за юбиляра, под чието ръководство черно-белите спечелиха първия трофей в историята си - Купата на Съветската армия през 1983 година.

Още в 40-ата секунда Уелтон надбяга Матеус и удари левия дирек на вратата на домакините.
В 7-ата минута Джовани центрира от фаул, а Хорхе Сегура се извиси над всички, но би встрани от вратата.

Удар на Филип Кръстев се отби от крака на Паскалев и излезе в корнер в 11-ата минута.

В 18-ата минута Илко Пиргов напусна пеналта, за да посрещне излезлия сам срещу него Рикардиньо. Бразилецът би в аут, но реферът Станислав Тодоров отсъди нарушение и даде жълт картон на Пиргов.

Матеус нахлу в пеналта на гостите и стреля, но топката се отби в крака на Краев.

ГОООЛ! След много груба грешка на Илко Пиргов Рикардиньо откри. Пиргов започна да лъже в пеналта, спъна се и бразилецът на празна врата вкара за 0:1.

ГОООЛ! След центриране от корнер Андриан Краев стреля с глава, но Илко Пиргов парира удара му, при добавката обаче Ивелин Попов отблизо се разписа за 0:2. След отбелязването на гола Попов постъпи просташки като тръгна да дразни публиката на трибуна Бесика, за което получи жълт картон.

На полувремето треньорът на Локо извърши смяна като на мястото на Каракашев пусна Петър Витанов. Това е мач №100 на Витанов с черно-белия екип.

Неумела намеса на вратаря на сините Пламен Андреев в 58-ата минута, но Локо не успяха да се възползват от това.

В 62-ата минута Томаш направи втора смяна като пусна нападателя Ерик Сорга на мястото на халфа Христо Иванов.

ГОООЛ! Рикардиньо направи разликата класическа.

Двойна смяна в Локомотив в 85-ата минута. Юношите Иван Михайлов и Петър Андреев влизат вместо Бабакар Дион и Джовани.

Виртуозен удар на Димитър Илиев мина на сантиметри от десния дирек на Андреев в 86-ата минута.

Локомотив Пд: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион

Резерви: 81. Кристиан Томов, 21. Иван Михайлов, 50. Йосип Томашевич, 20. Милош Петрович    , 19. Кристиан Мендоса, 9. Ерик Сорга, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 25. Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 30. Филип Кръстев, 9. Рикардиньо, 17. Уелтон, 18. Роналдо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов    , 20. Асен Чандъров, 27. Асен Митков, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков

Треньор: Елин Топузаков

Съдия: Станислав Тодоров