Миньор и Хебър с боево 2:2 в Перник

Миньор(Перник) и Хебър(Пазарджик) направиха зрелищно 2:2 в мач от 31-вия кръг на Втора ПФЛ.

Домакините поведоха с 1:0 в 10-та минута чрез бившия футболист на Хебър Божидар Васев. Само 3 мин. по-късно обаче водещият реализатор на "зелените" Тодор Чаворски възстанови равенството с гол от дузпа. В 49-ата минута Хебър стига до пълен обрат в резултата. Евгени Игнатов получи отлично извеждащо подаване, напредна и вкара за 1:2! Миньор стигна до точката в 80-та минута след попадение на Божидар Васев от пряк свободен удар.

Още в 4-ата минута хебърци организираха добра атака, но нямаше кой да нанесе точен завършващ удар.

В 10-ата минута на двубоя Миньор откри резултата. Божидар Васев беше изведен зад защитата на Хебър и с елегантен удар матира Александър Любенов за 1:0.

В 13-та минута главният рефер на мача Петър Кузев отсъди дузпа в полза на Хебър, а Тодор Чаворски наказа Даниел Леонтиев от бялата точка.

В следващите минути мачът остана открит и се развиваше атака за атака. Божидар Васев пропусна чудесна възможност да се разпише за втори път.

Пред Октай Хамдиев се откри обещаваща ситуация. Той напредна добре отляво и влезе в пеналта на Миньор, но беше затворен от бранител и топката излезе в аут.

Втора част започна взривно за Хебър. В 49-ата минута пазарджиклии стигнаха до пълен обрат в резултата. Евгени Игнатов получи отлично извеждащо подаване, напредна и вкара за 1:2.

В 62-ата минута Хебър можеше да реши всичко. Чудесна възможност се откри пред резервата Станислав Маневски, който  пропусна да увеличи преднината на хебърци.

В 75-та минута шанс за гол пропиля и Миньор. На огнева позиция излезе Будинов, чийто удар обаче не намери целта.

В 80-та минута стигна до ново равенство. Точен след изпълнение на пряк свободен удар бе Божидар Васев - 2:2.

В 83-та минута Будинов с глава стреля към вратата на Хебър, но до гол не се стигна.

Стартови състави:

Миньор(Перник): Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Славчев, Купенов, Садула, Божидар Васев, Веселин Васев, Слишков, Будинов, Вълчанов, Христов

Хебър(Пазарджик): Александър Любенов, Николай Дичев, Атанас Ташолов, Живко Хаджиев, Цветелин Тонев, Георги Каракашев, Николай Янков, Евгени Игнатов, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски, Живко Петков

Гл. съдия: Петър Кузев(Габрово)