Миньор разгроми жалките "армейци" в столицата

Миньор Перник надигра и победи с 3:0 ЦСКА насред София в предпоследния мач от 10-ия кръг на "А" група. "Червените" изиграха невиждано слаби 90 минути, а върхът на тяхното безсилие бе изпуснатата от Мишел Платини дузпа в 73-та минута. След това поражение "червените" останаха на второ място, а лидер е Черноморец.

В 16 минута Йордан Тодоров покри засадата при един извеждащ пас, оставил трима играчи на Миньор сами срещу вратаря Караджов. На върха на атаката се оказа Румен Трифонов, който засече топката в мрежата на ЦСКА. Безидейността на "армейците" продължи и през втората част. Чудесният футбол на Миньор пък доведе до нов гол във вратата на Караджов дело на Даниел Златков в 53 минута.

Двадесет минути преди края Миньор остана с десет души на терена. Христо Господинов бе изгонен за втори жълт картон. Три минути по-късно ЦСКА стигна до едно от двете си чисти положения в мача. Адриан Олегов спъна Владимир Манчев в наказателното поле и реферът Радан Мирянов посочи бялата точка. Дузпата, изпълнена от Мишел Платини, бе спасена от Ивайло Иванов. "Червеният" позор стана пълен в четириминутното продължение на двубоя. Убийствена контраатака, подхваната от Валмир, бе довършена майсторски от Румен Трифонов, който за втори път наказа родния си клуб.