Мартин Камбуров фаворит за Футболист на годината
- 09:49, 04.11.2021
- 1453
- 1
Мартин Камбуров е фаворит за спечелване на наградата Футболист №1 на България за 2021 г. През тази година легендата на Локомотив Пловдив, който сега се състезава за Берое, подобри рекорда по отбелязани голове в А група.
Той реализира своето попадение №254 на 13 септември по победата с 1:0 над Царско село. По този начин Камбуров изпревари легендарния Петър Жеков с един гол.
До момента Мартин Камбуров не е ставал Футболист на годината. През 2017 г. той остана на второ място, след като беше изпреварен от Ивелин Попов. Ако сега спечели, голаджията ще се превърне в най-възрастния притежател на приза.
На 13 октомври Мартин навърши 41 години. Ако се стигне до избирането му, това може да се приеме за изненада, тъй като Камбуров през тази година успя да спечели никакъв значим трофей или да направи силни изяви за националния отбор.
Единственото му важно постижение е подобряването на рекорда на Петър Жеков. В случай, че продължи да играе и през пролетта, Мартин Камбуров може да стане рекордьор и по мачове в елита.
В момента върховото постижение в класацията се държи от Георги Илиев с 461 двубоя. Нападателят на Берое към момента има в своята статистика точно 450 мача.
Водещи новини
Коментари
Отговор на коментара написан от Премахни
Този сайт е защитен от reCAPTCHA и Google Политика за поверителност и Условия за ползване са приложени.