64

Марица утежни положението си със загуба в Петрич

Марица загуби с 2:0 от Беласица на чисто новия и добре подготвен терен на стадион "Цар Самуил" в Петрич. По инициатива на пловдивчани срещата започна с минута мълчание в памет на Георги Попов-Тумби.

През първата част Веселин Марчев преодоля защитник през краката и влезе в наказателното поле, бранителят падна и спря топката с ръка, но рефера отсъди нарушение в атака вместо дузпа.

До средата на второто полувреме мачът бе равностоен. "Жълто-сините" имаха няколко удара и опасни центрирания, но не успяха да преодолеят вратаря и бранителите на Беласица.

Домакините стигнаха до гол от  в 74-та минута. Избита топка бе посрещната с воле от Таонса.

В 84-та минута бе отсъдена и дузпа за Беласица след нарушение на Свилен Щерев. Тя бе реализирана от Запро Динев,

Тежката програма на "жълто-сините" предвижда домакинство на лидера Спартак (Варна) на 30 март, последвано от две поредни гостувания на третия Марек и на Дунав.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов (87 Мартин Газиев), Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Свилен Щерев (87 Илиян Йорданов), Стефан Попов (45 Ифеани Дейвид), Янко Ангелов, Станислав Маламов, Георги Трифонов (53 Милен Танчев), Димо Бакалов (73 Христиан Димитров) , Веселин Марчев.