Марица удари Загорец след голово торнадо за 7 минути

"Марица" постигна изключително ценна победа с 3:1 над "Загорец" в Нова Загора.

Новозагорци поведоха  в 53-та минута, когато след близо половинминутно разбъркване в наказателното поле топката някак достигна до Пламен Иванов, който от близо отбеляза.

Маричани показаха характер и не се отказаха да търсят промяна на негативния резултат. Домакините пък се успокоиха и нямаха положения в тези минути.

В 67-та минута току-що влезлият в игра Петър Шопов бе изведен сам срещу Караманов и с първото си докосване в мача Шопов изравни.

Голът даде допълнителен импулс в играта на "жълто-сините". В 72-та минута Олджай Алиев отбеляза красиво попадение. Той получи топката на границата на наказателното поле, по диагонал на вратата, освободи се технично от бранителите в зелено с хубав удар реализира за 1:2. Домакините отговориха с неточен удар с глава след изпълнение на свободен удар.

В 75-та минута, след груба грешка в отбраната на домакините резултатът стана 1:3. Олджай Алиев отне топката от защитник и подаде на Александър Праматаров, който навлезе в наказателното поле и върна към Алиев. Голмайсторът на "Марица" реализира с лекота своя втори гол в тази среща.

Така "Марица" записа победа номер 21 през този сезон и събра в актива си 68 точки, заемайки втората позиция. С точка повече лидер е "Черноморец", а трети е "Загорец" с 65.

В следващия кръг "Марица" приема "Спартак" в пловдивското дерби, като то ще се проведе пред публика. Срещата е на 29 април, четвъртък, от 17 часа, на стадион "Марица" в Пловдив.

МАРИЦА: 12. Илия Николов, 17. Величко Величков, 5. Димитър Аврамов, 18. Даниел Спасов (Георги Иванов), 21. Николай Парнаров, 8. Христо Янчев, 10. Мартин Анастасов, 13. Милен Танчев, 11. Олджай Алиев, 6. Сами Мехмедов, 27. Александър Праматаров (Георги Георгиев). РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Теодор Фърков, Борислав Дончев, Петър Печенков

23 април 2021 г., петък, 17:00 ч / XXVIII кръг:
Сокол (Марково) - Атлетик (Куклен)                                2:1 (2:0)
24 април 2021 г., събота, 17:00 ч / XXVIII кръг:
Спартак 1947 (Пловдив) - Несебър (Несебър)                 1:2 (1:2)
Загорец (Нова Загора) - Марица 1921 (Пловдив)             1:3 (0:0)
Димитровград - Верея (Стара Загора)   3:0 (1:0)
Родопа Смолян - Борислав 2009 (Първомай)                  1:1 (1:0)