64

Марица удари "шоколадите", Литекс отвя дубъла на Ботев

Марица спечели втора поредна победа срещу Спортист Своге. Този път кършияксалии не бяха гостоприемни както през уикенда срещу Ботев II и спечелиха с 2:0. В първата минута от продължението на първото полувреме Мартин Газиев разпечета "шоколадите" с попадение от пряк свободен удар.

През втората част Мариян Тонев отбеляза поредния си гол през кампанията. Валери Домовчийски се възползва от подхлъзване на защитник и пусна чудесно подаване към Тонев, а той не сбърка, останал сам срещу вратаря.

Дубълът на Ботев се увери, че морето не е до колбене след успеха им под комина на Захарната слещу Марица. Селекцията на Стефан Стоянов загуби с 3:0 гостуването си на Литекс в Ловеч. Късмет за жълто-черните е, че напролет ще имат нов мач с Марица, за да вземат още три сигурни точки в битката за оцеляване във Втора лига.

Марица - Спортист (Своге) 2:0 (Мартин Газиев 45+1, Мариян Тонев 59), Литекс - Ботев (Пловдив) ІІ 3:0 (Илиян Капитанов 15, Митко Митков 79, Радослав Живков 88)