61

Марица удари Монтана и се изкачи на четвърто място

Отборът на Марица Пловдив записа много ценен успех с 1:0 над Монтана в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Домакините се наложиха благодарение на единственото попадение на ветерана Валери Домовчийски, който се разписа още в 8-ата минута.

Със спечелените три точки жълто-сините се изкачиха с цели шест позиции във временното класиране и вече заемат четвъртото място в таблицата. Това бе четвърта победа за кършиякалии у дома от пет мача от началото  на сезона.

Домакините започнаха по-добре мача и още в 3-ата минута имаха претенции за дузпа. Станислав Маламов получи в наказателното поле, но след съприкосновение с бранител на гостите се строполи за на земята и претендира за наказателен удар. Претенциите му обаче не бяха уважени от главния рефер.

Резултатът в мача бе открит в 8-ата минута от опитния Валери Домовчийски. След атака отляво и центриране в наказателното поле, отбраната на гостите не се ориентира добре, а защитник пробва да изчисти топката напред. Коженото кълбо обаче попадна в краката на Домовчийски, който овладя и стреля мощно от близо осем метра под гредата за 1:0

В 21-ата минута гостите стигнаха до страхотен шанс, който обаче бе пропилян от Тони Иванов. Димитър Буров получи отляво и центрира много добре към Иванов, който пробва удар без забавяне, но непосредствено преди да стреля, топката тупна коварно и затрудни футболиста на гостите.

Втората част не предложи много интересни моменти, въпреки че гостите бяха по-активният тим на терена. Възпитаниците на Ферарио Спасов обаче не успяха да стигнат до чисти ситуации пред вратата на пловдивчани.

МАРИЦА - МОНТАНА 1:0

1:0 Домовчийски 8'

Втора лига, 11-ти кръг

Марица: 1. Илия Николов, 3. Мартин Газиев, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 11. Илиян Йорданов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев, 8. Сали Садъков, 28. Радослав Апостолов, 7. Симеон Вешев, 21. Станислав Маламов

Треньор: Николай Димитров

Монтана: 12. Петър Петров, 10. Владимир Айтов, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 5. Петко Ганев, 13. Йордан Йорданов, 16. Иван-Йоанис Атанатос, 15. Димитър Пройчев, 7. Тони Иванов, 19. Владимир Цеков, 9. Мехди Уамри

Треньор: Ферарио Спасов