64

Марица удари греда, но загуби от Янтра след спорен гол

Марица загуби гостуването си на Янтра след спорен гол в края на мача. Срешата за пловдивчани пропуснаха капитанът Валери Домовчийски, Веселин Марчев и Мартин Газиев.

През първото полувреме на два пъти Милен Танчев можеше да отбележи, като първия път той излезе очи в очи с вратаря на домакините, който спаси. При второто положение ударът на Танчев премина на сантиментри встрани от целта.

Още един хубав удар бе близо до целта през първата част, но и при него маричани нямаха късмет. В продължението на полувремето бе отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но Цинцарски спаси удара на Мариян Тонев.

През второто полувреме Илиян Йорданов бе ударен без топка в корема, но реферът показа само жълт картон на виновника, а след това показа такъв и на Йорданов.

В 84-та минута удар на състезател на габровци се отби от гредата на вратата на Илия Николов, топката се върна към друг габровки състезател, но леко встрани от него. Той пое с ръка, а останаха съмнения и за засада. В крайна сметка след общо три удара Ивайло Иванов стана голмайстор за своя отбор.

Така  Марица загуби този двубой и с актив от 46 точки заема 9-то място в класирането. На 4 май "жълто-сините" са домакини на Миньор. Срещата е от 17:30 часа на стадион "Марица" и ще бъде предавана пряко по Диема спорт.

МАРИЦА: Илия Николов ©, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Петър Атанасов (Сами Мехмедов), Мариян Тонев, Симеон Вешев, Станислав Маламов (Илиян Йорданов), Теодор Фърков (Александър Праматаров), Янко Ангелов (Йордан Пейчинов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Мартин Лазов, Христиан Димитров