Марица слезе от върха след 3:5 от Спартак (Вн) у дома

Марица допусна изненадваща домакинска загуба с 3:5 от Спартак (Вн) на стадиона под комина на Захарната. С поражението жълто-сините бяха свалени от върха на Втора лига. Единственото хубаво нещо за домакините бяха двата нови гола, които вкара младият нападател Мариян Тонев.

Здравенякът от Харманли даде аванс на пловдивчани в 35-ата минута. Георги Бабалиев обаче изригна с хеттрик за варненци. Бившият играч на Лудогорец, Витоша (Бистрица) и Локомотив (София) първо изравни в 53-ата минута, донесе пълен обрат в 63-ата минута, а в в 65-ата минута оформи своя хеттрик. Резервата Георги Божилов отбеляза четвърти гол за “соколите” в 84-ата минута. Почти веднага Веселин Марчев върна едно попадение за Марица. Две минути преди края Начев вкара красив гол за 5:2, а юношата на Левски, който влезе резерва успя да получи и червен картон. Буквално следващите секунди Тонев се разписа от дузпа за 3:5.

Успехът прати Спартак на първо място във Втора лига, като точно 21 гостуващи фенове на тима празнуваха на стадион "Марица". Домакините записаха първо поражение след завръщането си сред професионалистите. Двата тима и Хебър (Пазарджик) имат актив от 13 точки, като делят първите три места. Пловдивчани обаче са трети.

МАРИЦА - СПАРТАК (ВАРНА) 3:5
1:0 Тонев (35)
1:1 Бабалиев (53)
1:2 Бабалиев (63)
1:3 Бабалиев (65)
1:4 Божилов (84)
2:4 Марчев (89)
2:5 Начев (90)