Марица се върна на победния път под дъгата в Карнобат

Без петима титуляри Марица удари Карнобат с 3:2 като гост и се върна на победния път. Да видят дъгата над стадион “Ганчо Хардалов” пропуснаха за кършиякалии Димитър Юруков, Тодор Тимонов, Даниел Спасов и Величко Величков. По здравословни причини отсъства и Йордан Пейчинов.

Така групата за мача бе от едва 14 полеви фитболисти.

Първата част започна с натиск на домакините, но постепенно младите състезатели на Марица влязоха в ритъм. В 18-та минута, след центриране от корнер топката достигна до Георги Георгиев, който с лекота откри за 0:1. Две минути по-късно Олджай Алиев получи добър пас отляво, надигра технично защитник на домакините и насочи много добре топката за 0:2.

Втората част започна доста динамично. В 48-та минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините, която бе ополотворена от Георги Калоянов. Само две минути по-късно домакините стигнаха до равенството, след като Ненко Петров бе намерен около точката на дузпата и реализира.

Пловдивчани не се отказаха да се борят за пълен успех. В 56-та минута капитанът на тима в този мач Олджай Алиев получи добър пас пред наказателното поле, фронтално срещу вратата. Отново продоля защитник на домакините, след което чудесно насочи за 2:3. След гола домакините организираха натиск, а пловдивчани се върнаха в отбрана. Вратарят Илия Николов бе на висота.

Две минути преди да изтекат редовните 90 Милен Танчев можеше да направи победата на Марица по-изразителна, но ударът му бе избит в гредата от вратаря Борислав Тотев.

С актив от 16 точки Марица заема пето място във временното класиране. В следващия кръг жълто-сините са домакини на Родопа. Двубоят е на 3-ти октомври, от 16 часа, на стадион “Марица”.

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Денис Палков, Иван Мицев (Борислав Дончев), Георги Иванов, Милен Танчев, Мартин Анастасов, Христо Янчев, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Александър Праматаров), Петър Печенков (Мариян Бончев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Никола Кондарев. Треньор: Николай Димитров

Източник: Фейсбук страница на Марица