Марица сдаде върха след загуба от юношите на ЦСКА 1948

Дублиращият тим на Ботев измъкна точка от Янтра с дузпа в края

Марица сдаде лидерската позиция в Б група след неочаквана загуба от дубъла на ЦСКА 1948. Жълто-сините бяха неузнаваеми срещу тима на домакините, който бе съставен предимно от момчета на юношеска възраст. Това бе второ поредно поражение за кършиякалии, които в миналия кръг паднаха и от Спартак (Вн).

Антон Бакалов реализира две попадения (29, 71), а едно добави Ангел Бастунов (34). Мартин Газиев вкара почетен гол в 80-ата минута.

В 29-ата минута ЦСКА 1948 II откри резултата чрез Бакалов, който засече от въздуха подаване отляво. Минута по-късно Бакалов можеше да се разпише отново, излизайки леко под ъгъл сам срещу Николов, но не отправи добър изстрел.

В 34-ата минута обаче голмайсторът се реваншира за пропуска си малко по-рано с брилянтна асистенция, извеждайки с пета Бастунов сам срещу вратаря и последва втори гол за домакините

Бакалов направи разликата класическа след индивидуален пробив в 71-ата минута. Влезлият на смяна Мартин Газиев в 80-ата минута вкара почетния гол за Марица след шут от фаул, при който топката се отби в стената, излъга вратаря Тодоров и спря в мрежата му. До края жълто-сините натиснаха, но не успяха да отбележат ново попадение.

Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) продължи серията си без загуба в Б група като се спаси в последния момент от поражение срещу Янтра в Коматево. Жълто-черните завършиха 1:1 срещу последния в класирането с точно реализирана дузпа от Стефан Попов.

Гостите откриха резултата в 70-ата минута след центриране от корнер, при което Преслав Петров засече с глава в мрежата. Реферът Борис Попов отсъди дузпа за канарчетата в 89-ата минута, а влезлия малко преди това Попов хладнокръвно вкара от бялата точка.

По този начин възпитаниците на треньора Стефан Стоянов имат мвече актив от 11 точки (2 победи и 5 равенства) и заемат 9-о място във временното класиране.