Марица със семпла победа над Ямбол на старта

Марица победи Ямбол с 2:0 на старта на Трета лига - Югоизточна група. Олджай Алиев отбеляза и двата гола за победата на жълто-сините, които обаче не бяха убедителни в изявите си на терена.

В 18-та минута Олджай Алиев бе изведен сам срещу Стойко Йоргов, но ударът бе в обсега на вратаря и той се справи. В 34-та Марица поведе в резултата след атака, започнала от вратаря Илия Николов. Той намери Димитър Юруков на левия фланг, нападателят без да се бави обърна към влизащия в наказателното поле на скорост Даниел Спасов. Спасов можеше сам да завъши, но пусна успореден на голлинията пас, с който елеминира вратаря, а Олджай Алиев засече от 2 метра за 1:0. Малко по-късно Йордан Пейчинов засече чудесно центриране от корнер, но топката бе избита.

Две минути прези почивката отново Юруков можеше да удвои с фронтален удар от около 17-18 метра, но топката премина на педя встрани. Многоходовата атака при която Юруков бе изведен бе като по учебник.

В ответната атака Атанас Георгиев от гостите отчете първият точен удар към вратата на Марица, при който Илия Николов се намеси вещо. В последната минута на първата част Даниел Спасов излезе на стрелкова позиция, след комбинация с Георги Георгиев, но вратарят спаси.

През втората пред маричани се откриха доста шансове за гол, но те бяха пропуснати.  Капитанът на гостите Александър Андонов можеше да промени развоя, но Илия Николов се намеси елегантно. Друг удар на състезател от гостите пък премина встрани от вратата.

Десет минути преди края Златко Ненов бе изгонен с втори жълт картон, след като останал последен в отбраната събори откъсващия се Олджай Алиев. Тимонов стреля от прекия свободен удар, но вратаря улови.

Междувременно изгоненият Ненов счупи вратата на съблекалнята за гости. В 85-та минута Олджай Алиев показа изключителна техника, след като преди това бе отлично изведен. Алиев реализира за крайното 2:0.

В следващия кръг, след седмица, Марица гостува на Хасково. Мачът е от 18 часа, на градския стадион в Хасково.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Димитър Юруков, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Красимир Иванов), Тодор Тимонов - капитан (Александър Праматаров). (Горан Гръблев, Иван Мицев, Денис Палков, Петър Печенов). Треньор: Николай Димитров

ЯМБОЛ: Стойко Йоргов, Александър Андонов - капитан, Златко Ненов, Иван Жечев, Живко Комелов, Николай Йорджев, Йордан Костадинов, Атанас Георгиев, Павлин Георгиев, Симеон Григоров, Мирослав Христов (Свилен Нотев, Алекс Ангелов, Атанас Манолов, Иван Илиев, Станислав Славов, Стоян Маринов). Треньор: Нено Ненов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Златко Ненов - 2/Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Тодор Тимонов (Марица)
ЧЕРВЕН КАРТОН:  Златко Ненов (Ямбол)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Мюмюн Сар - Бургас, АС: Васил Шавов и Ганчо Джевелеков - Бургас, 4-ти съдия: Даниел Краевски - Пловдив, Делегат: Румен Величков - Бургас