Марица продължи серията без загуба до 20 мача

Марица постигна класическа победа с 3:0 срещу Димитровград в домакински мач от 27 кръг в Трета лига - Югоизточна група. "Жълто-сините" изиграха силен мач и заслужено постигнаха успех, с който остават на върха в класирането.

В 26-та минута Даниел Спасов центрира от дясно, Димитър Юруков се извиси с глава и откри головата сметка на Марица.

Гостите имаха един шанс да изравнят. Ахмед Осман отправи прехвърлящ удар в 36-та минута, но не сполучи.

В 53-та минута Илия Николов бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение в наказателното поле. И след втория гол пловдивчани продължиха атаките си и в 63-та минута Милен Танчев отново се откъсна зад защитата на гостите. Той напредна и подаде на Димитър Юруков в наказателното поле. Юруков необезпокояван реализира трети гол за своя отбор и втори на своята сметка.

Димитровград завърши срещата с 10 души, след като в 89-та минута Григор Георгиев получи червен картон за нарушение срещу Теодор Фърков и последвалата интервенция от страна на състезателя на гостите.

Така кършиякалии остават водачи в класирането поне до сряда, когато преследвачите Черноморец и Загорец ще изиграят отложените си мачове. Марица има в актива си 65 точки, с две повече от Черноморец и с три повече от Загорец. Следващата събота, 24 април, Марица гостува на Загорец в Нова Загора в дербито на 28 кръг.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Николай Парнаров (Георги Иванов), Христо Янчев © (Теодор Фърков), Мартин Анастасов, Милен Танчев (Сами Мехмедов), Димитър Юруков (Петър Шопов), Олджай Алиев, Александър Праматаров (Георги Георгиев). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Борислав Дончев
ДИМИТРОВГРАД: Стамен Бояджиев, Цанко Чаушев, Станислав Митов, Дамян Чаушев (Георги Гоцев), Чавдар Камов © (Габриел Георгиев), Даниел Добриков (Горан Ахмед), Филип Сантов (Цветомир Матев), Марио Йовов, Александър Дайов, Ахмед Осман (Иван Иванов), Григор Георгиев.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Милен Танчев, Теодор Фърков (М); Марио Йовов, Александър Дайов (Д)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Григор Георгиев (Д)

17 април 2021 г., събота, 17:00 ч / XXVII кръг:
Гигант (Съединение) - Левски (Карлово)                    1:0
Атлетик (Куклен) - Извор (Горски извор)                   0:0
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Черноморец 1919             0:3