Марица прати Спартак към селските групи с погром 4:0, Олджай с хеттрик

Марица разгроми Спартак с 4:0 в пловдивското дерби на Югоизточната В група. Тимът от Кършияка тотално надигра съгражданите си на стадиона под комина на Захарната и можеше да качи гостите на още по-чувствителна разлика, но след четирите попадения, които паднаха още преди час игра, жълто-сините чувствително намалиха оборотите и пожалиха съперниците си.

Така Марица еднолично поведе в класирането, след като досегашният лидер Черноморец падна при гостуването си на Куклен с 0:1.

С поражението си оттатък реката славният някога тим от Кючук Париж уверено се устреми към селските групи. Синьо-белите са в незапомнена серия от загуби, а в пет поредни мача не са отбелязали и гол. Спартак се утаи на предпоследно място в таблицата, след като доста мистериозно Несебър би Розова долина с 3:2 край морето.

Герой на мача стана новата перла на Кършияка Олджай Алиев. Юношата на Локомотив Пловдив се отчете с хеттрик, а едно попадение добави Димитър Аврамов.

Спартак даде здрава битка на домакините през първото полувреме. Гостите бяха на път да се оттеглят на почивката при нулево равенство, но в 40-ата минута Олджай Алиев наказа грешка в защитата им и откри.

Попадението видимо разстрои играта на Спартак и само за 5 минути Марица вкара три гола. Първо Аврамов покачи на 2:0 в 51-ата минута, а след това в 54-ата и 56-ата Алиев оформи хеттрика си.