Марица победи Първомай в интересен мач

“Марица” победи с 3:1 “Борислав” (Първомай) в мач от 9-ти кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група и се върна на победния път. Двата отбора не създадоха много положения, но пък предложиха интересен футбол. “Марица” имаше териториален превес, беше по-ефективният отбор и стигна до успеха. Изцяло дамската съдийска бригада се справи добре с мача и показа напълно еднакъв критерий при отсъжданията си.

Още в 5-та минута Тодор Тимонов изпълни прекрасно свободен удар и със своя специалитет откри резултата в полза на пловдивчани. Последваха няколко добри атаки, при които защитници на гостите с добри намеси предотвратяваха опасностите, а веднъж и вратаря на гостите Емил Данчев се намеси вещо. В средата на полувремето Станимир Димитров получи тежък удар в лицето в наказателното поле на гостите и дълго получаваше лекарска помощ, но стисна зъби и изигра цял мач, макар и с разбит нос. След 38-та минута гостите стигнаха до две по-сериозни положения. При първото Ангел Здравчев стреля неточно, а при второто Васил Колев излезе сам срещу Илия Николов, но опитният страж на “Марица” показа класа и се справи.

През втората част вратарят на гостите на два пъти се намесваше след удари на Тодор Тимонов, а в 72-та минута пак Тимонов хладнокръвно реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка - 2:0. Само 3 минути по-късно Ангел Здравчев върна попадението с хубав диагонален изстрел. След гола “жълто-сините” организираха две много опасни атакаи само за две минути. При втората Милен Танчев напредна сам срещу Емил Данчев, който с помощта на защитник успя да блокира Танчев. За топката се пребори намиращия се в близост Цецо Главчев, който върна към току-що влезлия в игра Иван Мицев. С прецизен, красив удар от около 25 метра младият Мицев матира вратаря и застаналия на голлинията защитник на първомайския тим и направи 3:1 (77 минута) с първия си гол в Трета лига. След гола Мицев поздрави първо треньора си Борислав Караматев, който му гласува доверие и продължава да дава път на младите кадри от школата на клуба. Красивит гол и искрената радост на Иван Мицев за неговото първо попадение вдигна всички зрители, които дълго го аплодираха. До края на двубоя Станимир Димитров пропусна да покачи резултата, след като вратаря Данчев успя да избие удара му.

В следващия кръг на маричани им предстои тежко гостуване на “Созопол”. Именно “Марица” е последния отбор побеждавал отбора от крайморския град. Дербито от 10-ти кръг ще се играе следващата събота, 5-ти октомври, от 17 часа на стадиона в Созопол.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Мартин Анастасов, Джунейт Узунов (Цецо Главчев), Милен Танчев, Олджай Алиев (Иван Мицев), Димитър Мичков, Станимир Димитров, Тодор Тимонов - капитан, Георги Георгиев (Денис Палков). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Христо Янчев. Треньор: Борислав Караматев.
БОРИСЛАВ (Първомай): Емил Данчев, Мартин Здравчев, Васил Василев, Михаил Митев, Йордан Дочев, Радослав Влашев, Георги Стайков, Йълмаз Сюлейман (Шабан Османов), Ангел Здравчев, Мирослав Кайряков, Васил Колев. РЕЗЕРВИ: Марио Усуков, Тенчо Тенев, Атанас Янков, Стефан Шопов, Димитър Димитров, Илия Янков. Треньор: Иван Добревски
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Йълмаз Сюлейман, Ангел Здравчев, Шабан Османов (“Борислав”); Йордан Пейчинов, Станимир Димитров, Денис Палков (“Марица)

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Християна Гутева - София, АС: Екатерина Маринова - Пловдив и Павлета Рашкова - Пловдив; 4-ти съдия: Кристина Георгиева - София; Делегат:Донка Желева – Стара Загора
Стадион “Марица” - 300 зрители

28 септември 2019 г., събота, 17:00 ч / IX кръг:
Димитровград 1947 (Димитровград) - Гигант (Съединение)    0:3
Несебър (Несебър) - Атлетик (Куклен)                                              2:1
Свиленград 1921 (Свиленград) - Загорец (Нова Загора)          1:0
Карнобат (Карнобат) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)                               0:0
Черноморец 1919 (Бургас) - ФК Хасково 1957 (Хасково)          3:1
Миньор (Раднево) - Розова долина (Казанлък)                                1:1 (0:0)
Марица 1921 (Пловдив) - Борислав 2009 (Първомай)              3:1 (1:0)

5. Розова долина (Казанлък)            9    4   3   2   17:11   15
 6. Миньор (Раднево)                    9    4   3   2   13:6    15
 7. ФК Хасково 1957 (Хасково)           9    4   2   3   15:12   14
 8. Свиленград 1921 (Свиленград)        9    4   2   3   12:9    14
 9. Гигант (Съединение)                 9    4   2   3   13:9    14
10. Левски (Карлово)                    8    3   2   3    9:11   11
11. Борислав 2009 (Първомай)            9    3   2   4   15:18   11
12. Атлетик (Куклен)                    8    3   0   5    7:11    9
13. Несебър (Несебър)                   9    2   2   5    7:16    8
14. ФК Ямбол 1915 (Ямбол)               9    2   2   5    6:14    8