Марица пак стъпи накриво срещу Родопа

Марица и Родопа не се биха в мача си от 9-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група, игран на стадиона под комина на Захарната и завършиха 1:1.

През първата част играта се водеше почти изцяло в половината на гостите. Олджай Алиев, Тодор Тимонов и Георги Георгиев пропуснаха да открият през първите 20 минути. В 24-та Тимонов стрела от свободен удар и топката се оплете в мережата на вратата на гостите, но от външната и страна.

Гостите стигнаха до първия си удар към противниковата врата в 32-та минута, когато Емир Мустански стреля в аут. В 36-та минута Мартин Анастасов опита да изненада врататря на гостите Стелиан Ангелов, като чукна токата с пета, но стражът улови.

През второто полувреме маричани опитаха да изтеглят по-напред гостите. В 49-та минута Христо Янчев откри голомвата сметка в полза на Марица с не особено силен удар, който обаче заблуди вратаря Ангелов.

В 56-та минута Адриян Сюрджиев изравни. Голът бе подобен на този на Марица, но ударът на футболиста на гостите бе от воле и доста по силен. Вратарят Илия Николов не успя да види посоката, в която лети топката и така равенството бе възстановено.

Пловдивчани остават пети в класирането със 17 точки, Родопа е 15-ти с 8. В следващия кръг Марица гостува на Димитровград. Двубоят е на 10-ти октомври, от 16 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов (Иван Мицев), Величко Величков, Димитър Аврамов, Милен Танчев, Мартин Анастасов (Александър Праматаров), Христо Янчев, Тодор Тимонов, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Димитър Юруков).

РОДОПА: Стелиан Ангелов, Любослав Петров, Стефан Киков, Ромарио Димитров, Владимир Драмалиев, Георги Пелтеков (Чавдар Палагачев), Антон Белюков (Иван Караиванов), Елмир Мустански, Адриан Сюрджиев (Михаел Кисьов), Христо Ковачев, Даниел Кутев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Алиев (М); Ангелов, Белюков и Петров (Р)
Съдийски състав: ГС: Александър Аргиров, АС: Станимир Илков, АС: Георги Георгиев - тримата от Бургас; 4-ти съдия: Марио Генчев - Пловдив; Делегат: Валентин Пеев - Бургас