Марица падна от дубъла на Лудогорец след два обрата

Мариян Тонев с гол в четвърти пореден мач на жълто-сините

Марица загуби с 2:4 от Лудогорец II в четвъртата си контролна среща. Двубоят се игра в петък преди обяд на стадиона в село Оризари. Срещата бе равностойна и доста интересна.

Още в 6-та минута Илия Николов спаси дузпа, но в  27-та минута делиорманци поведоха с гол на Бранко Костадинов. През втората част Марица стигна до обрат след голове на Мариян Тонев и Станислав Маламов. Това бе четвърто попадение за юношата на Локо Тонев в четвърти пореден мач. В последствие в състава на пловдивчани бяха извършени множество смени, което повлия наиграта и крайния изход. Кършиякалии допуснаха три безответни гола след 83-ата минута. Два пъти се разписа Петър Петров, а веднъж Хидает Хюсеин.

Следващата контролна среща за възпитаниците на треньора Николай Димитров е срещу Оборище (Панагюрище) на 17 юли.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски, Станислав Маламов, Симеон Вешев, Мариян Тонев

През второто полувреме в игра влязоха: Петър Начев, Илиян Йорданов, Георги Георгиев, Александър Праматаров, Борислав Дончев, Теодор Фърков, Георги Иванов, Христиан Димитров