61

Марица отнесе тройка и от Раднички (Крагуевац)

Марица загуби с 0:3 контролата си среку сръбския елитен "Раднички" (Крагуевац) с 3:0 на лагера в Словения.

Отново головете паднаха след 60-та минута на мача, когато бяха извършени смените в състава, като до тогава срещата бе равностойна.

Най-чистите положения за жълто-сините се откриха пред Петър Атанасов, Йордан Пейчинов и Радослав Апостолов. Атанасов можеше да открие през първата част, след атака отдясно, но вратарят спаси. Пак той се оказа в добра ситуация малко по-късно. След хубава атака и центриране от фланга, Атанасов засече топката по земя, но нямаше шанс. В началото на второто полувреме Пейчинов разтресе гредата, а при добаваката техния страж спаси нов удар на Радослав Апостолов.

Следващия съперник на "Марица" е друг тим от елита на Сърбия - "Раднички" (Ниш). Двубоят е на 28 юни, от 17:30, в комплекс Рогла.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Симеон Вешев, Илиян Йорданов, Дъглас Иваноф, Милен Танчев, Христиан Димитров, Петър Атанасов, Валери Домовчийски (Петър Начев, Айкут Янъков, Радослав Апостолов, Стефан Попов, Теодор Фърков, Мариян Тонев, Мартин Газиев, Станимир Димитров, Станислав Маламов, Сали Садъков, Васил Янин, Веселин Марчев, Виктор Петков).