64

Марица не полетя и срещу Септември, закъсва яко

Марица загуби с 2:0 домакинството си на Септември (София) от 28-мия кръг на Втора лига . За "жълто-сините" поражението е пето поредно, което ги оставя в зоната на изпадащите - на 16-о място с 25 точки, на три от спасителния бряг.

За пръв път в групата попадна юношата от набор 2006 Николай Иванов.

През първата част пловдивчани играха добре, бяха по-активни от гостите и успешно се противопоставиха на столичани. Шансове за гол се откриха пред Милен Танчев, Атанас Ташолов, Станислав Маламов, Димитър Аврамов и Георги Трифонов

Втората част започна с чудесна възможност за "Марица". В 48-та минута Станислав Маламов центрира отляво, а Георги Трифонов засече на скорост с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда.

В 51-вата минута Виктор Очаи посрещна избита от бранител топка и с техничен удар по въздуха откри головата сметка на столичани в мача. В 57-ата Борислав Маринов пое прехвърлила играч на "Марица" топка и с удар от дистанция намери мрежата зад Илия Николов.

"Жълто-сините" имаха немалко ситуации за гол, но не успяха да реализират такъв. Свилен Щерев нацели гредата в 76-та минута след центриране от фланга. Веселин Марчев, Ифеани Дейвид и Станислав Маламов също имаха шансове пред себе си, а Мартин Газиев не успя от свободен удар. В 78-та минута пък Борислав Маринов пое топката сам срещу Илия Николов, напредна и го прехвърли, но топката срещна гредата, а след това бе избита от Дейвид от голлинията. Гостите имаха още два шанса след контри, но до друг гол не се стигна.

В следващия кръг "жълто-сините" гостуват на друг претендент за елита - Добруджа.

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 23. Соломон Джеймс, 4. Атанас Ташолов, 15. Христиан Димитров (Валери Домовчийски 60'), 29. Янко Ангелов (Ифеани Дейвид 73'), 13 Милен Танчев (Олджай Алиев 82'), 21. Станислав Маламов, 10. Веселин Марчев, 18. Георги Трифонов (Мартин Газиев 60'), 28. Свилен Щерев. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Виктор Петков, Симеон Сираков, Теодор Андреев, Николай Иванов. Треньор: Кирил Андонов